Mantar tedavisi

Şanslı, mantarları rahatlatıyor
oje

Mantar çivi hastalığının erken aşamalarında, doktorlar çeşitli antifungal vernikler reçete ederler. Sadece patojenleri öldürmezler - küf ve mayaları değil, aynı zamanda anti-enflamatuar ve bakterisit etkiye sahiptirler.

Oku ...
Elimizde tırnak mantarı ile savaşırız
zombi çivi

Tırnak mantarının elleri üzerindeki tedavisi, daha önce tırnak plağının tamamen çıkarılmasına indirgenmiştir. Günümüzde bu radikal ve ağrılı yöntem neredeyse unutulmaktadır, çünkü mantar enfeksiyonunun makul bir sürede ve vücuda zarar vermeden baş etmesine neden olan birçok ilaç geliştirilmiştir.

Oku ...
Elinizde tırnak mantarı nasıl bulunur

Tırnakların fungal lezyonları en sık görülen dermatolojik hastalıklar olarak kabul edilir ve bir model vardır: erkeklerde mantarlar genellikle ayak tırnaklarını etkiler ve kadınlarda eldeki tırnaklar enfeksiyonun hedefi haline gelir.

Oku ...
Mantar lazeri veya karmaşık tedavinin tedavisi?

Bacaklardaki tırnak mantarı nasıl tedavi edilir? Böyle bir soruda, tırnaklarında garip çizgiler bulunan insanlar, internet forumlarında akrabalarına ve tanıdıklarına yönelerek, pratik önerilerin bile kendi özel durumunda uygun olmadığını unutmuşlar.

Oku ...
Mantardan modern ilaçlara genel bakış
tabletler

Tırnak mantarının tedavisine doğru yaklaşımı seçmek için, bir dermatoloğun, hastalığın şekli olan bir çok faktörü hesaba katması gerekir. Dolayısıyla, yüzeysel bir mantar enfeksiyonu teşhisi konduğunda, yerel ilaçlar yeterli olacaktır. Subungual proksimal onchomycosis tedavisi için, daha güçlü antimikotik ilaçlar gerekli olacaktır. Eğer belirgin bir hiperkeratoz varsa, kombinasyon terapisi ihtiyacına dair karar alınır.

Oku ...