Asiklovir, merhem

Diğer dozaj formları: tabletler .

analogları

quinacrine

 • Vivoraks
 • Zovirax
 • gerpevir
 • Gerperaks
 • Lizavir
 • Supraviran
 • Tsiklovir
 • Tsitivir

fiyat

: 35 р. Ortalama online fiyat * : 35 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Herkesin herpetik bir enfeksiyonu vardı. Yetişkinler için, dudakta ve çocuklar için - suçiçeği gibi bir döküntü olarak bilinir. Diğer birçok virüs türünden farklı olarak, herpes enfeksiyonları için çok etkili ilaçlar vardır. Bunlardan biri Asiklovir.

tanıklık

Galeno Çiftliği Asiklovir, tabletler, göz ve düzenli merhem, krem ​​ve intravenöz uygulama için solüsyon şeklinde temin edilebilir.

Merhem kullanımı için endikasyonlar şunlardır:

 1. Genital herpes ve yenidoğanlar herpes dahil olmak üzere herpes enfeksiyonu ;
 2. Tavuk çiçeği;
 3. Zona ;
 4. Herpetik keratit.

Uygulama yöntemi

atsiklovir-maz-1 Asiklovir merhem şeklinde sadece yerel cilt kullanımı içindir. Emme düşüklüğü nedeniyle merhem genital dahil olmak üzere mukoza zarlarına uygulanmaz.

En etkili tedavi, hastalığın başlangıcında veya hatta ilk klinik bulguların ortaya çıkmasından önce başlatılacaktır.

Merhem, döküntünün göründüğü cilde, yanı sıra bitişik deriye, günde 5 kez, tercihen aynı aralıkta uygulanmalıdır.

Göz merhemi, alt göz kapağı için de, günde 5 kez inflamasyon odağı içinde sabit antiviral ajan konsantrasyonunu korumak için yatıyordu. Tedavi süresi yaklaşık 10 gündür.

Hastalığın semptomlarının ortadan kalkmasından sonra, merhem birkaç gün boyunca uygulanması tavsiye edilir. Semptomlar tedaviden sonra kaybolmazsa ilacın ek araştırması veya değiştirilmesi için doktora başvurmanız gerekir.

Kontrendikasyonlar

Merhem sadece dışarıdan uygulandığı ve sistemik bir etkisi olmadığı için özel bir kontrendikasyon yoktur. Bununla birlikte, Asiklovir'e veya ilacın yardımcı bileşenlerine karşı bireysel duyarlılık varlığında kullanılmamalıdır.

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanın

Bu dönemlerde ilacın detaylı çalışmaları yapılmamıştır. Bununla birlikte, sistemik etki olmaması nedeniyle, hastaya yararı çocuk için riski aşarsa, asiklovir hamilelik ve emziren kadınlarda kullanılabilir.

Hamilelik sırasında herpes tedavisi .

Yan etkileri

Kurgan Sintez İlacın aşırı dozda, özel bir yan etkisi tespit edilmemiştir.

Bu nedenle uygulanan merhem miktarı yan etki sayısını artırmaz.

Kişisel duyarlılık nedeniyle bu tür belirtiler mümkündür:

 • cilt soyulması ve kuruluğu;
 • uygulandığında yanma;
 • alerjik dermatit (daha sıklıkla ek bileşenler üzerinde);
 • hiperemi ve kaşıntı;

yapı

Aktif madde - Asiklovir - kanıtlanmış etkinliği olan birkaç antiviral ajandan biri. Bununla birlikte, etkisi sadece Herpesvirus ailesi için geçerlidir.

Antiviral etki, virüsün büyüme ve yeniden üretim için ihtiyaç duyduğu kimyasal yapıdaki asiklovirin benzerliğinden kaynaklanır. Asiklovir ile temas halinde virüs çoğalır ve ölür.

Merhemdeki asiklovirin konsantrasyonu% 5'tir. İlave bileşenler üreticiye bağlı olarak değişir, ancak taban her zaman yağlıdır (parafin, yağ).

Farmakokinetik

Hızla subkutan tabakaya emilir, ancak sistemik bir etkisi yoktur. Kabuğun cilt üzerindeki görünümü ile, ilacın emilimi önemli ölçüde bozulur ve terapötik etki mevcut olmayabilir.

Uygulama özellikleri

Nizhpharm

 • Herpes şiddetli belirtileri için merhem yeterli olmayabilir.
 • Cinsel ilişki sırasında, hastalar bir kondom ile korunmalıdır, çünkü Acyclovir bulaşmaya karşı koruma sağlamaz.
 • Gözdeki merhem (normal), ağız mukus zarında ve vajina ile temasından kaçının.
 • Ürünü uygulamadan önce ellerinizi yıkayınız. Asiklovir'i pamuklu çubukla uygulayabilirsiniz.
 • İmmünostimulantların ek alımı ilacın etkisini artırır
 • Uzun süreli kullanımla (periyodik olarak birkaç yıldır), virüs direncinin ortaya çıkmasına bağlı olarak ilacın etkinliğinde bir azalma gözlemlenmiştir.

diğer

Reçetesiz eczanelerin dağıtımı. 25 ° C'yi aşmayan bir sıcaklıkta, çocukların ulaşamayacağı bir ışıktan korunmuş kuru bir yerde saklayın. Raf ömrü 3 yıl.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Herpes ergenlikten beri beni rahatsız ediyor. Çok çirkin ve büyük rahatsızlık veriyor. Uzun zamandır Acyclovir merhemi kullanıyorum ve her zaman bana çok yardımcı oldu. Önemli olan, zamanın başlangıcını fark etmektir - bir kaşıntı ortaya çıktığında, cilt sıkılaşır, ancak henüz kızarıklık yoktur. Şu anda Asiklovir'i uygulamak için zamanınız varsa, kabarcıkların ortaya çıkmasını önleyebilirsiniz. Tatyana, Vologda

Ne yazık ki, bir herpes virüsü var ve bazen kendini hissettiriyor. Daha önce krem ​​Acyclovir kullandı, ama o kötü yardımcı olmaya başladı. Daha sonra, ilacın konsantrasyonunun iki kat yüksek olduğu merhemlere geçtim. Merhem, döküntüleri etkili bir şekilde temizler ve bu nedenle her zaman benim çantamdadır. Ilacın zararsız olduğuna sevindim ve neredeyse hiç kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, yerel bağışıklığı arttırıyor, sonuç olarak, tekrarlanan tezahürlerden bir süre korunmuşum .. Marina, Magnitogorsk

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.