ekzoderil

analogları

Exoderil olarak yayınlanan losyonlar ve damla.

Rus eşdeğer bazlı naftifın - Mikoderil .

Diğer maddeler bazında preparatlar:

ucuz analog kalitesini maç olabilir mi?

fiyat

: 543 р. Ortalama fiyat çevrimiçi (10 ml düşer.) *: 543 s.

Nereden alınır:

kullanma talimatları

3538 mantar belirtileri ilk başladığında mutlaka yeterli tedavi denk düşen kişilerce başvurmalıdır.

şirket - İlacın üreticisi ekzoderilego% 1 solüsyon hacmi on mililitre üretir. Bir reçetesiz olarak eczanelerden yayınlandı.

İlacın Uluslararası adı - naftifin

naftifin hidroklorit ve daha fazla yardımcı madde, propilen glikol, 50 mg, etanol, 400 mg ve saflaştırılmış su 475 mg - çözeltisinin bir mililitresi 10 aktif madde mg içerir.

Ekzoderil - Net bir çözüm, renksiz olarak, belki biraz sarımsı bir renk alkol parlak bir kokusu vardır.

antifungal ilaçlar bakın

farmakolojik özellikler

farmakodinami

exoderil-video Naftifine allilamim sınıfa aittir kesinlikle dışında kullanılan bir antifungal ilaçtır. Etki mekanizması, mantarın hücre duvarının bir parçası olan ergosterol azaltılmış oluşmasına yol açar. Dermatofitlere karşı aktif naftifin (Trichophyton ve epidermofiton mikrosporum, kalıplar (Aspergillus spp.), maya (Candida spp., Pityrosporum) ve diğer mantarlar). olduğu Dermatofitler ve Aspergillus naftifın hareket mantar öldürücü karşı, onları öldürür.

maya hazırlanması ile ilgili mantar öldürücü veya fungistatik aktivite sergiler ile, mikroorganizma suşuna bağlıdır. preparasyonu hemen ardından sekonder bakteriyel enfeksiyon sebep olabilir, gram-pozitif ve gram-negatif mikroorganizma, karşı antibakteriyel aktiviteye sahiptir. Ayrıca hızlı bir şekilde, anti-inflamatuar bir etkiye sahip kaşıntı ve hastalığın diğer semptomları hafifletir.

Farmakokinetik

moya-strashnaya-istoriya-o-gribke_19 Naftifine hızlı bir şekilde deriye nüfuz ve çeşitli tabakalar halinde stabil bir mantar önleyici konsantrasyonu yaratmaktadır. Günde belki de sadece bir kez kullanılması preparat yapma.

Ne zaman uygulamak için:

 • deri ve deri enfeksiyonları mantar türünün katlar;
 • arası alanda mantar enfeksiyonları;
 • onikomikoz çivi;
 • çeşitli cilt kandidozis;
 • chromophytosis;
 • veya kaşıntı olmayan mantar.

Ekzoderil aynı zamanda saç büyüme bölgelerinde, hiperkeratoz ile cilt alanını etkileyen çeşitli mantar enfeksiyonlarının tedavisinde son derece etkili takde.

Kontrendikasyonlar

Hipersensitivite naftifin ya da propilen glikol ile, Hamilelik ve emzirme. etkilenen cildin açık yara uygulanan Kontrendikedir ilaç.

ilaç ile klinik deneyim bu yaş grubunda sınırlı olarak Önlemler çocuklarda kullanılmalıdır.

Şekli ve Dozu

7187 ilaç kesin lokal etkilenmiş deri yüzeyi ve komşu bölümler (yaklaşık 1 santimetre sağlıklı bir cilt lezyonu kayış kenarı ile kısım) sıkı bir şekilde, temiz ve kuru cilde günde bir defa tatbik işlemi için kullanılır. (Uygun tedavi sekiz hafta uzatıldı ise) saçkıran için tedavi süresi çeşitli kandidiyazis bir damla en az dört hafta ihtiyacı uygulamak, iki ila dört hafta arasındadır.

çivi lezyonlarda EKZODERIL® plakanın etkilenen yüzeyine günde iki defa uygulanır. pervichnomprimeneniem tırnak mantar veya tırnak makası etkilenen kısmına mümkün olduğunca kaldırılması gerektiğini ne zaman tırnak törpüsü manikür. onihomikozah yılında uyuşturucu altı aya kadar kullanılır.

bir daha iki hafta boyunca tüm klinik semptomların tamamen kaybolduktan sonra devam etmelidir hastalık tedavi tekrarını önlemek için.

yan etkiler

Bazı durumlarda, mümkün kuruluk, kızarıklık ve cilt yakıcı. Yan etkileri vardır ve bunlar oluştuğunda olmamalı ilacı iptal.

Diğer ilaçlarla Ekzoderil etkileşim klinik görülmektedir.

Her durumda popadaniyaEkzoderila gözlerini izin vermemek.

Ekzoderil hastanın psikomotor reaksiyonların bir araç ve hızını işletmek için bir kişinin yeteneğini etkilemez.

aşırı doz Ekzoderilom vakalar klinik olarak gözlemlenmiştir.

yorumlar

Ben duş spor salonunda bu korkunç mantar aldı. Tırnak Köşe karardı. Doktorla koştum. prpisal Exoderil, neredeyse bir ay kullandım, şimdi çok daha iyidir. Doktor çivi sağlıklı büyümek değil dek damla zorunda kalacak diyor üzgün bu kadar uzun sürdü. 29 yaşında Goncharova Alla.

Ben söylemek istemezdim, ama bir gün ve bu kötü şeyler yaşadı ayaklarım bile nerede tırnak mantar almak bilmek başardı. Dermatologlar ekzoderilom söyledi davranın. Ben arada, gibi pahalı değil, onu satın hızla mağazaya gittim ve. Günlük ayak buharlısı ve etkilenen alan ile meshetti. Yaklaşık iki ay gitmişti. 20 yaşında Ales Vavilova.

doktorlara Halledemeyeceğim sevmiyorum, ve tırnak kırılgan, sert hale geldiğinde, talimatlara göre kullanılan ekzoderil satın eşi tavsiyesi üzerine eczaneye gitti, yardım et. 40 yaşında Efremov Maksim.

yorumlardaki görüşlerinizi bırakın!

* - izlemenin anda birkaç satıcıları arasında ortalama değer bir kamu teklif değildir

14 comments

 • aşk:

  Yüzüm yanıyor ve bu durumda ya da krem ​​bu krem ​​ekzoderil NEZULLIN? Ben bir krem ​​nasıl kullanılacağını ne yapacağını bilmiyorsan shelushenie- yardım, kızarıklık belirir? anlamama yardımcı

 • Camilla:

  Ben 4 yıla kadar çocukların ekzoderil çocuklar için başvurabilir miyim?

 • Vladimir:

  İşlenmiş kronik tırnak mantar 1 yıl ve talimatları izleyerek 8 ay boyunca Mikozanom, ancak hiçbir sonuç. Ben Exoderil çözümü denemeye karar verdi. O mikozana ile yaptığı fırçasını çıkardı ve Ekzoderila.Vse mükemmel geldi şişenin üzerine koydu ve hasta nogtya.Zhal fotoğraf eklemek olamaz geçmiş şimdi sıvı akmaz.

 • Magzhan:

  Ben kulak mantar de kullanabilir miyim

 • Ella:

  emzirme anne ekzoderilom çocuğun kötü keyfine varacaksınız olur?

  • doc:

   karşılama

   Konuyla ilgili normal tıbbi araştırma çocuk altı ay kadar tedavi kaçınmaları iyidir, değil. emzirme kesildikten sonra tedavi olmaya devam ediyor.

 • Alexander:

  Hoşgeldin! Daha iyi (büyük pul pul deri soyma, kızarıklık, tıraş sonrası yanma hissi) burun çevresinde yüz üzerindeki seboreik dermatit tedavisinde? İstemi merhem, bir tablet ya da kompleks?

 • Fesleğen:

  Hoşgeldin! küçük parmağında tırnak zaten Exoderil maalesef hiçbir şey yardımcı olur dahil uzun süre uçan! analiz teslim - "miselyum'un ipler"!
  bildirecektir Can!?

  • doc:

   karşılama

   Böyle itrakonazol veya terbinafin tabletlerinin kursuna gerekir. Doktorunuza danışın, bir hassas doz ve süresini atanacak, orada kontrendikasyonlar ve incelenmesi gerekmektedir.

Hazırlık ait yorumunuzu bırakın

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.