konjunktiva kesesi yapısal özellikleri

göz konjunktiva kesesi denilen göz ve göz kapağı arasında bulunan bir oyuk. küresi ve göz kapağı bir konjunktiva tonoz olan bir bitişik ön ve arka duvarlar ve bunların kısımları oluşturur.

O sıkıca boşluğun her tarafı kapalı olduğunda torba belirlenmesi değil kazara, fakat kapalı göz kapaklarının verilir. İçinde sıvı hacmi fazla 1-2 damla değildir yerleştirilir. 8 mm - Üst kemer 10 mm arasında bir ortalama derinliğe ve tabana sahiptir.

yumuşak bir kabuk soluk pembe kaplı konjunktival kese yüzeyi. Dış ve iç köşeleri ve gevşek konjunktiva kırmızı, içinde kan damarlarının dolu olduğu için. Konjunktiva kesesi gözyaşı salgılaması ve toz, sıvı parçacıklar, tüysüz birlikte gözü, mukoz salgısı ıslatılması için gereklidir.

Nasıl göz damlaları uygulamak için?

Aşılamak göz damlaları Herhangi Oftalmik ilaçlar konjunktival kese içerisine gömülüdür. Veya alt kemerde, daha kesin konuşmak gerekirse.

Bu göz kapaklarının ve fonların kapatılması sonrasında gözün eşit kat bütün mukoza zarını dağıtılır gerçeği ile açıklanabilir. Ne ilaç ve farmakolojik eylemin erken tezahürü hızlı emilim katkıda bulunur.

Gözün damlatılması ile kurallara bağlı gereklidir:

  1. iyice su ve sabunla ellerinizi yıkayın.
  2. çözelti şişe çalkalanır.
  3. Biraz parmağını gözünü bırakın alt göz kapağını çekin ve konjonktiva forniksin içine 1-2 damla girin kafasını geri atmak. öğrenci dolgu zaman yukarı doğru yönlendirilir ve şişe ucu göz dokunmaz.
  4. 2-3 dakika boyunca göz kapaklarını kapatın.
  5. Dikkat kuvvetle ilaç kalıntılarının dışarı (varsa) gözün iç köşesine yakın gözyaşı kesesi itin. Yavaşça ıslak temizleme mendili veya peçete nem.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.