Immunal

analogları

Tüm dozaj formları Ekinezya tabletleri veya tentür. Farklı şirketler üretin.

fiyat

: таблетки — 322 р.; Ortalama fiyat çevrimiçi * : haplar - 322 p .; damla - 311 p.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

"İmmünal" ilaç, vücudun çeşitli virüslere ve patojenik mikroorganizmalara karşı direncini artıran ve aynı zamanda solunum sisteminin bulaşıcı hastalıklarıyla savaşmasına yardımcı olan bağışıklık uyarıcı maddelere değinmektedir.

tanıklık

Aşağıdaki durumlarda ürünün kullanılması tavsiye edilir:

  • influenza ve ARVI dahil olmak üzere viral enfeksiyonları önlemek için bağışıklık sistemini güçlendirmek;
  • Solunum sistemi komplike olmayan hastalıkların tedavisinde;
  • uzun süreli antibiyotik tedavisi, kemoterapötik ilaçlar, toksinlere maruz kalma, ağır metal, iyonlaştırıcı radyasyon vb. nedenlerle bağışıklık sistemi zayıflatıldığında;
  • kronik inflamatuar hastalıklarda: poliartrit, rematizm, prostatit, jinekolojik hastalıklar.

Uygulama yöntemi

çözüm Bağışık, vanilya kokusu ile açık kahverengi yuvarlak tabletler şeklinde olduğu kadar berrak veya bulutlu bir çözelti şeklinde de mevcuttur.

Çözelti, oral uygulama için amaçlanmıştır, yetişkin hastalar için ortalama doz ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar 20 damladır, bunlar az miktarda ılık sıvı veya saf formda seyreltilir. Hastalığın akut aşamalarında, immünal aşağıdaki gibi alınır: Bir kerelik 40 damla, daha sonra iki gün boyunca 1-2 saat arayla 20 damla damla akabinde orta dozlarla tedaviye devam edilir.

Yılın çocukları ilaç kontrendikedir. 6 yaşında, günde üç kez 5-10 damla almanız önerilir, 6-12 yaşlarında - günde üç kez 10-15 damla.

Tabletler şeklindeki ilacın aşağıdaki dozajda kullanılması önerilir: yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar 3-4 r. günde, 6 ila 12 yaş arası çocuklar - 1-3 p. günde 4 ila 6 - bir hap 1-2 p. günlük İlaç su ile alınmalı ve küçük çocuklar hapı ezip sıvı ile seyreltilmelidir.

İstenen terapötik etkiyi elde etmek için, immünal en az bir hafta boyunca alınır ve maksimum tedavi süresi 8 haftadan fazla değildir. İlacı kullandıktan sonra 1-2 hafta sonra, hastalığın klinik semptomları değişmeden kalırsa, doktorunuza danışmalısınız.

Kontrendikasyonlar

tabletler Bağışıklıkla birlikte kullanılması önerilmez:

  • Ürünün bileşenlerine ve kompozit familyasının bitkilerine karşı bireysel duyarlılık;
  • lösemi, kollajenoz, tüberküloz, HIV, AIDS, multipl skleroz gibi sistemik ve otoimmün bozukluklar;
  • bir yaşından küçük.

Hamilelik sırasında kullanın

Immunal ve onun bileşenlerinin fetus üzerindeki teratojenik veya negatif etkileri hakkında hiçbir veri yoktur, ancak hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı sadece doktorunuza danıştıktan sonra mümkündür.

aşırı doz

immunal4 Aşırı dozda "Immunal" ile zehirlenme belirtileri gözlenmez.

Yan etkileri

Bazı durumlarda alerjik belirtilere eğilimi olan hastalarda, aşağıdaki yan etkiler görülebilir: döküntü, yüzün şişmesi, kaşıntı, nefes darlığı, artan basınç.

İlaç etkileşimi

İç kullanım için bir çözelti formundaki araç etanol içerir, çünkü ilacın kullanımı diğer tıbbi preparatların etkisini artırabilir veya değiştirebilir. Klinik olarak anlamlı etkileşim "İmmünal", sefalosporinler grubundan antibiyotiklerle ve aynı zamanda etanol içeren maddelerin eşzamanlı kullanımıyla gözlemlenmiştir.

Bu durumda, yüz kızarması, terleme, bulantı, baş ağrısı, taşikardi şeklinde olası reaksiyonlar. Bu temelde, bir çözelti formundaki ilaç sefalosporinlerle tedavi bitiminden üç gün sonra alınabilir. İmmünsüpresanlar ile eş zamanlı olarak kullanıldığında, terapötik etkinin karşılıklı zayıflaması mümkündür.

Kompozisyon ve farmakokinetik

immunal3 İlacın ana aktif madde vücudun savunmasını uyaran aktif maddeler içeren Echinacea Purpurea'dır. Lökosit sayısını arttırır ve fagositozunu uyarır, patojenik mikroorganizmaların çoğalmasını engeller.

Ayrıca, araştırma verileri ekinezya purpurea'nın herpes virüslerine ve influenzaya karşı etkili olduğunu göstermiştir. "İmmün" farmakokinetiği ile ilgili veriler sağlanmamıştır.

Tatil koşulları ve raf ömrü

İlaç reçete olmadan kullanılabilir. En fazla 3 yıl boyunca oda sıcaklığında (25o üstü değil) çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Kış mevsiminin arifesinde, eşim ve ben çok fazla ilaç alıyoruz, çünkü tek bir mevsim ARVI ve grip olmaksızın olmadı. Son zamanlarda, oğlum bize, ona göre, tüm soğuk algınlığı için her derde deva olan Bağışıklık hapları hakkında bilgi verdi. Soğuk havaların başlamasından bir ay önce ilacı almaya başladık ve bunun sonucu olarak grip ve diğer sıkıntılar olmadan soğuk bir mevsim geçirdik. Fiyat, tabii ki, "ısırıkları", ama etkisi gerçekten harcanan para değerinde! Vladislav, Samara

Bir süre önce ciddi bir hastalık geçirdim ve neredeyse iki ayını bir hastane yatağında geçirdim. Taburcu olduktan sonra, vücudum çok zayıfladı ve doktorun "İmmünal" bir rehabilitasyon terapisi geçirmesi önerildi. Etki sadece harikaydı ve bir ay sonra neredeyse normale döndüm. Alexander, Moskova

Ben güçlü bağışıklığa sahip insanlara ait değilim, bu yüzden ilkbahar ve sonbaharda her zaman vücudun savunmasını “yukarı itmek” zorundayım. Ne anlama geldiğini ve popüler tarifleri denemedim, ama sonunda Immunal'da durdum. İlginç bir şekilde, ilacın bir parçası olan Echinacea tentürünü satın alırdım, ama kurtarmanın uğruna, ama etkiden tamamen memnun değildim. Fakat İmmunal, sonsuz mevsimsel soğuktan kurtulmamı ve aynı zamanda vücudumu antibiyotiklerin etkilerinden korumamı sağladı.

Maxim, Yekaterinburg

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.