1 gün boyunca dudaklarda soğuk algınlığı nasıl

.. ve bu mümkün mü?

Dudakta bir şey Çoğunlukla, sabahları uyanmak, dudak üzerinde hoş olmayan bir oluşum buluruz - herpes . Böyle bir hastalık genellikle soğuk algınlığı denir.

Fiziksel rahatsızlıklara ek olarak, boğaz da psikolojik rahatsızlık getirir, bu nedenle herkes mümkün olan en kısa sürede hoş olmayan bir kusurdan kurtulmak ister.

Bazı hastalar hastalığa dikkat etmemekle birlikte, yaraları göz ardı etmek ve herhangi bir tedavi önlemi almamaktır. Bu tamamen yanlış bir tutum, çünkü herpes ciddi bir viral hastalıktır. Sadece bir öpücükle değil, aynı zamanda bulaşıkları, kirli elleri ve bazı şekilleri havada bile olsa da alabilirsiniz.

Koterizasyon tedavisi

Corvalol Hastalıklı yaraların meydana gelmesinde çoğu hemen onu yakmaya çalışır. Bugün bu tedavi taktiği hakkında pek çok tartışma var.

Çoğu durumda, koterizasyon herpesin daha fazla yayılmasını durdurur ve yüzeydeki kabarcık oluşumunu önler. Fakat koterizasyon sürecinde, antiviral eylemden yoksun ilaçlar ve ajanlar kullanılır, bu nedenle koterizasyon semptomları ortadan kaldırır, ancak hastalığın kendisini iyileştirmez .

Her durumda, en başta, ilk baloncukların yakında görüneceği dudaklarda karakteristik bir kaşıntı hissettiğinizde, bu yöntem yardımcı olabilir. İlk balon görünürse, deneyebilirsiniz.

Kuterizasyon ile birlikte olağan tedavinin yapılması gerektiğinin bilinmesi önemlidir, aksi takdirde etki çok kısa ömürlü olacaktır.

Herkes kendi kendine kestirip ulaştırmayacağına karar verir. En yaygın kullanılanlar:

 • Propolis tentür alkol;
 • Valoserdin veya Valocordin gibi çözümler ;
 • Alkol marigold tentürü ;
 • Lavanta, deniz topalak, okaliptüs, köknar ya da çay ağacı gibi doğal esansiyel yağlar;
 • Aloe suyu, Kalanchoe, limon;
 • Corvalol, 3 günlük düzenli koterizasyondan sonra etki sağlar.

Genellikle parlak yeşil veya iyot gibi aletler kullanılır, ancak uzmanlar kullanımlarını tavsiye etmemektedir , çünkü etkilenen cildin yanma riski yüksektir.

dudakta soğuk Kuterizasyon karşıtları, böyle bir prosedürün cilt katmanlarına zarar verebileceğini ve herpes virüsünün dokulara daha da fazla nüfuz etmesine yardımcı olabileceğini iddia eder, daha sonra terapötik süreçler daha zorlaşır ve daha uzun sürer.

Bu tür olaylardan kaçınmak için, kullanılan koterizasyon maddesinin doğrudan etkilenen bölgeye bulaşması önerilir. Bu amaç için, bir pamuklu çubuk en uygun olanıdır, bu bir terapötik çözelti ile nemlendirilir ve birkaç saniye boyunca herpes yaraları bölgesine preslenir.

Koterizasyondan yarım saat sonra, herpetik yaraları yağlamak için antiviral krem ​​kullanabilirsiniz. Bir alçı ile yapıştırmak gerekli değildir. Gerekirse, herpes üzerinde herpes herpes olabilir. Sonuç beklemek için uzun sürmeyecek, çünkü birkaç prosedürden sonra iyileşme farkedilebilir.

Bağışıklık için Halk ilaçları

Bilindiği gibi, bağışıklık engelleri azaldığında herpes ortaya çıkar, bu nedenle terapötik süreçte önemli bir odak bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Bu konuda yardımcı olan birçok doğal araç var. En popüler olanları:

 1. Kuşburnu;
 2. ginseng;
 3. Ekinezya ;
 4. sarımsak;
 5. Nane ;
 6. Kırlangıçotu ;
 7. Hypericum ;
 8. Kırmızı yonca ;
 9. Civanperçemi vs.

Bu bitkilerden et suyu ya da infüzyon hazırlıyoruz ve çay gibi içiyoruz, doğal arı balı ekleyebiliyorsunuz, sonra bağışıklık güçlendirici etki çok daha yüksek olacaktır.

Tıbbi bağışıklığın güçlendirilmesi

herpes1-1 Ana tedaviye mükemmel bir katkı, immün savunmayı güçlendirmeyi amaçlayan immün sistemi uyarıcı ilaçların kullanımı olacaktır. Herpes gelişimi için reçete edilen immünostimulantlar, hastalığın iyileştirilememesi, ancak virüse karşı bağışıklık aktivitesini arttırırlar.

Doğal bitkisel preparatlardan uzmanlar, herpes'in, hastalığın viral orijini ile etkili bir şekilde baş edebilen ve soğuk algınlığı ve gripten korunma şeklinde ek bir etki sağlayan Eleutherococcus özü almasını önermektedir.

Sentetik ilaçlar arasında özellikle popüler ilaçlar vardır:

Zaman zaman izoprinozin herpes için reçete edilir - ek bir anti-enflamatuar etki ile donatılmış güçlü bir immün uyarıcıdır . Askorbik Asit, Centrum, Aevita, Multi-Tabsa, Undevita, Gerimaks vb. Gibi vitamin preparatları bağışıklık güçlerini artırır.

Geleneksel tedavi

Ne yazık ki, herpetik virüse karşı iyileşmek imkansızdır, ancak yanma ve kaşıntı hissi gibi semptomatik belirtilerinden kurtulmak mümkün değildir. Herpes'in dudaklardaki geleneksel tedavisi semptomatiktir ve jeller, merhemler, kremler veya tabletler gibi farmasötik preparatların kullanımını içerir:

Dudaklarda merhem Yukarıdaki çareler ile tedavi, karakteristik kabarcıkların oluşmasından önce başlatılırsa, görünümlerinin ortaya çıkma olasılığı en aza indirilir. Eğer kızarıklık, kabarcıklar oluşmuşsa, bu ilaçları kullanmak iyileşmek için çok daha az zaman alacaktır.

Gün boyunca, etkilenen alan en az 4-5 kez ve bazen daha sık yağlanmalıdır. Antiviral merhemler tıbbi reçete olmadan kullanılmasına izin verir, hoş olmayan kaşıntıyı hafifletir ve zaman zaman iyileşme süreçlerini hızlandırır.

Enfeksiyon geniş bölgelere yayıldıysa, hap şeklinde antiviral ilaçların alınması tavsiye edilir.

Tedavi süresi boyunca, hastalar, oluşan yaralardan kurutulmuş kabukları yırtıp dökmemelidir, çünkü bu tür eylemler, enfeksiyöz sürecin daha geniş bir alana yayılmasına katkıda bulunur ve iyileşme süresini önemli ölçüde uzatır.

Etkilenen bölgelere ve pamuklu çubukla yaralara uygulanan krem, merhem veya alkol bileşimine dokunmamanız tavsiye edilir. Tedavi sırasında herhangi bir öpücük veya genital-oral temastan kaçınılmalıdır.

önleme

Parlak dudaklar Bildiğiniz gibi, herpes hemen hemen her insanın bedeninde bulunur, sadece uyku durumundadır ve bu da bağışıklığın azalmasıyla kesintiye uğrar. Bu nedenle, herpes önlenmesi için, sertleşme ve diğer yöntemler gibi vücudun güçlü bir bağışıklık savunma sağlamak için gereklidir:

 • Vitaminler almak;
 • Taze meyve ve sebzelerle zenginleştirilmiş akılcı beslenme;
 • Alkol ve sigara olmadan sağlıklı bir yaşam tarzı.

Ayrıca, herpes önlemek için tavsiye edilir:

 1. Dudaklarda karakteristik herpetik lezyonları olan kişilerle fiziksel temastan kaçının;
 2. Havlu, traş makinesi, yatak çarşafı gibi ortak hijyenik ürünleri kullanamazsınız, ayrıca hasta bir kişiyle birlikte bir tabağı kullanabilirsiniz. İdeal olarak, her kullanımdan sonra uçuk olan kişilerin tıraş makinelerini, havlularını, kaşıklarını veya camlarını dikkatlice kaynatmaları tavsiye edilir.

Bu tür önleyici tedbirlere düzenli olarak uyulması, herpes virüsünün aktivasyonundan kaçınılmasına ve tedavisine olan ihtiyacın ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.