Hangi mantar mantar tedavi eder - mikolog veya dermatolog?

Rsmotriya siğili Bu tatsız hastalığın zamanında tedavisi her türlü komplikasyonu rahatlatacak ve maliyetten tasarruf sağlayacaktır, çünkü pahalı antifungal ilaçlar 2 ila 8 ay arasında alınmalıdır. Mantarı tedavi eden doktorun adı nedir? Randevu almak için hangi uzman?

Tüm cilt problemleriyle baş edebilen bir doktor dermatologdur . Aldığı eğitim, viral ve enfeksiyöz tip, dermatit ve egzama, paraziter hastalıklar, her türlü döküntü, ter iltihabı ve yağ bezlerinin deri lezyonlarını ve tabii ki fungal patojenlerin neden olduğu hastalıkları tedavi etmesini sağlar. Her klinikte ve dermatovenerolojik dispanserde dermatolog var, bu yüzden ilk muayene tam olarak ona kaydedilebilir. Bir dermatolog tedaviyi üstlenebilir ve bir mikolojiye yön verebilir.

Mycologist aynı dermatologdur, ancak uzmanlaşmayı keşfetme ve sadece tırnak, deri ve saçın mantar enfeksiyonlarının tedavisi ile uğraşma arzusunu ifade etmiştir. Fakat her kliniğe girmekten ve her şehirde bile olmaktan uzaktır.

Bu arada, sadece saç ile ilgili problemleriniz varsa ve tam olarak ne tür bir hastalık olduğunu bilmiyorsanız, bir trikologla randevu almanız mantıklıdır. Bu saç tedavisinde uzmanlaşmış bir doktor, o çeşitli mantarlar ve liken de dahil olmak üzere kafa derisi, herhangi bir hastalık ile iyi başa çıkacak. Yine, şehrinizde böyle bir uzman bulmak her zaman mümkün değildir.

Vajinal kandidiyaz (pamukçuk) ile kadınları bir jinekoloğa başvurmak en iyisidir. İlk olarak, bir jinekoloji ofisinde bir muayene yapmak daha doğrudur. İkinci olarak, semptomlar diğer hastalıklar veya “kadın doktor” un daha iyi baş edebileceği bir problemler hakkında konuşabilir.

Moskova veya St. Petersburg'da dermatoloji merkezini aşağıdaki linklerden bulabilirsiniz:

Mikologların yeterliliği şunları içerir:

 1. Cildin, saçın ve tırnakların mantar ve fungal hastalıklarının tedavisi ve önlenmesi. Fungal olmayanlar şunlardır: tırnakların renklenmesi ve bunların bir bütün olarak görünüşü, tırnak plakalarının kasılmaları, kallus. Onychomycosis, kandidiyazis, sporcu hastalığı, mikrospori, trikofitoz, mantar veya mantar mantarlarından kaynaklandığından, mantar yapısında bir hastalıktır.
 2. İletken laboratuvar çalışmaları.

Bu yüzden, tırnak mantarını tedavi eden doktorun bir mikolog olduğunu, ancak dermatoloğun da uygun tedaviyi reçete edebileceğini öğrendik. Sadece mikolog ile randevu almak için kalır.

Doktor ofisinde

Cildin incelenmesi İlk ziyarette, doktor mikoloji uzmanı, cilt ve tırnaklarla ilgili problemlerin ne kadar uzun süre ortaya çıktığını soracaktır, deneyimlenen hisleri tanımlamanızı, yaşam tarzına ilgi duymanızı ve daha sonra sorunlu alanların görsel bir ön incelemesini gerçekleştirmenizi isteyecektir. Bununla birlikte, bir lezyonun dış belirtileri ciltte veya çivide ne tür bir mantarın “yattığını” gösteremez, bu nedenle mikolog (dermatolog) ölü pulları tırnaklardan ve deriden temizler ve numuneleri araştırma için laboratuvara gönderir. Uzmanlar mikroskop altında malzemelerin bir kısmını inceleyecek ve özel bir besin ortamında bir parça dikilecek. İlk çalışma birkaç dakikanızı alır ve sadece mantarların hasara neden olup olmadığını belirlemeyi mümkün kılar. Ekim malzemesi 10-14 gün sürer, sonuçları çivi veya cildin belli bir mantar türüyle enfekte olduğunu doğrular.

Mikolojinin ikinci istişaresi, laboratuar testlerinden elde edilen verilere ve hastanın genel durumuna göre taburcu edilen ilaçların reçetesi ile sona ermektedir. Bir dermatolog (mikoloji) reçete edebilir:

 • Oral preparatlar (tabletler)
 • Yerel preparatlar (merhemler, kremler)
 • Tırnak plağının cerrahi olarak çıkarılması.

Bazı durumlarda kendi kendine seçilebilen ilaçlar tamamen anlamsızdır: bazıları küf mantarlarını nötralize etmek için özel olarak tasarlanmıştır, diğerleri sadece mantar mantarlarını etkileyebilir. Ayrıca, bacaklarda tekrarlanan tırnak mantarı ise, doktor daha önce kullanılmamış bir ilacı daha reçete edecektir. Amaç, mantarların bilinen bir maddeye olası adaptasyonunu engellemektir.

Kontrol için doktorlara daha sonraki ziyaretler gereklidir. Gerçek şu ki, bir mantarın tedavisi uzun bir süreçtir. Bazen hastalık bir alanda kaybolur, ancak başka bir alanda şiddetlenir.

Video size neden iyi bir kliniğe gitmeniz gerektiği hakkında daha çok şey anlatacak, tehlikeli olan şey kendi kendine ilaçlama ya da iş için alışılmamış bir yaklaşımdır:

2> Maliyet

Özel ve kamu kliniklerinde, bir mikolog ziyareti genellikle ödenir. Danışmanın maliyeti hastalığın ciddiyetine, lezyon bölgesinin alanına, gerekli sayıda laboratuvar örneğine ve uzmanın niteliklerine bağlıdır: Mikroskop ziyareti - tıp bilimleri doktoru en pahalı olacak, en ucuz ilk kategori doktor olacaktır. Örneğin, Tıbbi Mikoloji Merkezi'ndeki bir danışma ve teşhis kliniğinde tıp bilimleri doktorasına sahip bir klinik mikologun incelenmesi. P. N. Kashin 1700 rubleye mal olacak.

Özel kliniklerde, bireysel tedavi rejiminin ve her laboratuar testinin atanması için de ücret tahsil edilecektir.

Şimdi, doktorun tırnak mantarını tedavi ettiğini biliyorsunuz ve bu nedenle, kliniğe ziyareti ertelemek için bir sebep yok. Bir uzmanla ne kadar erken temas kurarsanız, sizi tatsız bir hastalıktan kurtarmanız o kadar kolay olacaktır.

3 yorum

 • Olesya :

  Teşekkür ederim. Yararlı makale, şimdi bir doktor mikrobunu görmem gerektiğini biliyorum.

 • Stephanie :

  Her zaman ücretli doktorlara başvururum. Sadece daha az kuyruk var, ama onlar kadar ücretsiz bilirler)))

  • Natalia :

   Çünkü hem ücretli hem de ücretsiz - aynı doktorlar :) Ücretli olarak para kazanıyorlar ve bedava - deneyim kazanıyorlar.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.