Şanslı, mantarları rahatlatıyor

Çivi yüzeyinden hızlı bir şekilde yok olan merhem ve kremlerden farklı olarak (yıkanarak veya giysiye emilir), oje cila mükemmel şekilde sabitlenir ve uygulama sırasında rahatsızlık yaratmaz. Burada sadece patolojik mantarın tırnak plakasında% 60'dan fazla olmadığı durumlarda kullanılması önerilir.

Verniklerin ana özellikleri

ayak tırnaklarını boyamak Çiviye uygulandıktan sonra, lakların muamele bileşenleri, derinin içine nüfuz eder ve aynı zamanda, oksijenlerin sporlara erişimini bloke eder. İlk kullanımdan 48 saat sonra, tırnak yatağındaki maksimum vernik konsantrasyonuna ulaşılır ve mantar enfeksiyonunun neden olan etkenleri ölmeye başlar. Sadece kızarıklıktaki azalma görsel olarak fark edilir, ancak bu parazitik mantarların ölümünün başladığına işarettir.

Tırnak cilası, tırnak mantarına karşı şu durumlarda kullanılır:

 • Sistemik ilaçlar almak kontrendikedir;
 • Onikomikozun yüzey şekli teşhis edildi:
 • Matris mantar enfeksiyonu geçirmemiştir;
 • En fazla 2-3 çivi etkilenir.

Tıbbi vernik kozmetik altından uygulanabilir. Bu kullanım, tedavinin etkinliğini azaltmayacaktır.

Tırnak cilası verniklerinin gözden geçirilmesi

 1. Batrafen . Amerika Birleşik Devletleri'nde onikomikoz tedavisi için izin verilen ilk ilaç. Vernik, 58 fungus türüne karşı aktiftir, bu nedenle çoğu durumda, Batrafen hastalığı altı ay içinde tedavi eder. Aktif madde siklopiroks. Aşağıdaki desene göre en az 3 ay uygulanır: 1. ay - her gün, 2. ay - 2 s. haftada, 3. ayda - 1 p. bir hafta içinde. Vernik, çivi üzerinde 30-45 saniyede kurur. Üretici - Almanya. Tırnak mantar tedavisi için çivi 1250-2190 rubleye mal olacak.
 2. Demikten . Polivinil asetat emülsiyonuna dayanan antifungal kozmetik vernik. Havanın etkisi altında tırnak plağı üzerinde koruyucu bir film haline dönüşür. Vernikler yaraları kurutur, şişlikleri giderir, kızarıklığı ortadan kaldırır, kalıcı "ordu" kokusundan kurtulmaya yardımcı olur. Günlük uygulayın. Tırnak mantarından tırnak cilası Demicten kontrendikasyonları ve yan etkileri yoktur. Üzerinde dekoratif bir cila koymak mümkündür. Üretici - "LN-kozmetik" (Rusya). Oje cilasının fiyatı yaklaşık 285 ruble. (35 ml'lik şişe)
 3. Loceril . Tırnak mantarından tırnak cilası Loceryl, mantarın hücre zarının yapısını ve biyosentez sürecini etkiler. Aktif madde amorolindir . Vernik, uygulama, tırnak dosyaları ve alkollü çubuklar için spatula ile satılmaktadır. Cila ile tedavi sırasında tırnakları artırmak ve düzenli vernik kullanmanız tavsiye edilmez. Ayrıca, solventler ve temizlik maddeleriyle çalışırken geçirimsiz eldivenler kullanılmalıdır. Üretici - Fransa. Tırnak mantarına karşı tırnak cilası Loceryl'in fiyatı 2100 ruble civarındaydı. 5 ml% 2,5 vernik için. şişe, 3000 ruble. 2.5 ml% 5 vernik için. saklarlar.
 4. Mikozan . Tırnak tedavisi için tek kullanımlık tırnak dosyaları ile komple satılmaktadır. Tırnak plakasında, lake, suda çözünebilen bir film oluşturur; aktif maddeler, mantarlar için elverişsiz yaşam koşulları yaratır, tırnakların gözenekliliğini azaltır ve yoğunluğunu arttırır. Bitkisel ilaç (ilaç değil) günde iki kez uygulanır. Tedavi süresi: ana ders 4 hafta, profilaktik 2-5 ay (günde bir kez tedavi). Üretici - Hollanda. Bir setin maliyeti 500-860 ruble.

Uygulamanın incelikleri

Ayaklardaki tırnak mantarından uygun şekilde seçilen vernik, başarılı bir iyileşmenin anahtarıdır, ancak sadece uygulama teknolojisini iyice izlerseniz.

lak Cila uygundur, çünkü ilacın çivi içerisine nüfuz etmesini kolaylaştırmak için tırnak levhasının çıkarılması gerekli değildir. Ancak, yine de, tırnak plağı oje uygulamak için hazırlanmalıdır. Ayaklar ve tırnaklar çamaşır sabunu ile yıkanır ve daha sonra yüzeyi vernikle birlikte gelen özel bir pamuklu çubukla yağdan arındırır. Ayrıca eczanede satılan diğer ürünleri de kullanabilirsiniz: mavi su çözeltisi, alkol, su ile yarım seyreltilmiş, iyot çözeltisi. İşlemin bir sonraki aşaması, ayakların ve tırnakların doğal malzemelerden veya pamuklu pedden yapılmış bir bez ile tamamen kurutulması veya silinmesidir. Daha sonra, tırnak plağı özel bir kerelik tırnak törpüsü ile cilalanır (genellikle dahil edilir). Tırnak da mümkün olduğunca kısa kesilmelidir. Hazırlık faaliyetlerinin sona ermesinden sonra, tüm manikür / pedikür araçları bir kez kullanım için tasarlanmışsa, dezenfekte edilir veya atılır.

Vernik uygulama işlemi şu şekildedir: tırnak plağının tüm yüzeyi üzerinde ince bir tabaka halinde, preparasyon talimatlarında belirtilen sıklıkta dağıtılır. Ayrıca, gerekip gerekmediğini ve yeni bir katman uygulamadan önce tırnaklarda kalan verniğin çıkarıldığını gösterir. Verniğin tamamen kurumasından sonra (30 saniyeden 2 dakikaya kadar sürer) günlük işlere başlayabilirsiniz. Verniğin kurumasını beklerken, verniği uygulamak için kullanılan spatula alkol ile silinir. Ayrıca, şişeyi sıkıca kapattıktan sonra boyunu işlerler.

Aynı anda iki farklı tıbbi verniğin kullanılması imkansız olduğu dikkate alınmalıdır, çünkü antifungal aktivite bu durumda azalmaya meyillidir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları

Mantardaki verniğin kozmetik bir ürün değil, tıbbi bir ürün olduğunu ve satın almadan önce talimatları kontrol ettiğinizden ve kontraendikasyonları öğrendiğinizden emin olun. Onları sadece Demicten ilacına bulamayacaksınız - üretici herkesin kullanabileceğini garanti eder.

En sık kontrendikasyonlar:

 • Hamilelik ve emzirme dönemi;
 • Dört yıla kadar yaş;
 • Vernik bileşenlerine karşı aşırı duyarlılık.

İlaçların tam listesi

7 yorum

 • Julia :

  Ve bu vernikler tam olarak yardımcı olur mu?

  • Olya :

   Doktorum, soda banyoları, tfu, tfu, tfu geçti önce, bir ay boyunca bir yere bulaşmış iyot ile smear tavsiye etti.

 • Michael :

  Kullanılmayan birçok ilaç denedim. Itrazol uygulamasını başlatmaya başladığı zaman, 14 kapsülün ikinci paketini kullanan bir kadın eczane tavsiyesinde bulunarak küçük resmin kalkmaya başladığını ve diğer ayak parmaklarının iyileşeceğini düşündüğümden daha iyi görünüyordu.

 • Aşk :

  Bir yıl boyunca tırnak mantarını tedavi ettim, ekzoderil damlası ve flukonazol tabletleri, ne kadar korku tehdidiyle karşı karşıya kaldım. Tedaviden 3 ay sonra (kürlenmiş tırnak) tırnak zeminde bir çürük ortaya çıktı ((((ve her şey yeni, şimdi batrafen vernik ve Irunin tabletleri.) İlk geliştirmelerde ayakkabılarınızı dışarı atmanız / güncellemeniz gerektiğini düşünüyorum (((

 • Evgenia :

  Benim için garip, sarı-kahverengi lekeler periyodik olarak ortaya çıkıyor ve sadece baş parmaklarının ayak parmaklarında ... Lamisil kremi giyiyorum, geçiyor, ama 2-3 ay sonra tekrar ortaya çıkıyor, ilacı değiştirmek istiyorum.

  • Doc :

   karşılama

   Bir mantarın belirtileri kırılgan tırnaklar ve herhangi bir renk değişikliğidir. Ve sonuçta, en ufak işaretler bile geçtiğinden emin olmak için patojenden kurtulmak için birkaç hafta veya hatta bir ay boyunca tedavi edilmesi tavsiye edilir.

   Artı ayakkabı dezenfeksiyonu ve hijyen.

   Ve evet, tırnak cilası tırnaklar için iyi bir seçenek :)

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.