Erkeklerde kasıkta mantar tedavisi

Makale, kasıkta ve çevresinde yerleşen cildin mantarına veya atletine ayrılmıştır. Eğer doğrudan genital mukozayı etkileyen kandidiyaz (maya, pamukçuk) ile ilgileniyorsanız, o zaman cevabı burada arayın:

http://primalinstinctpheromone.com/candidiasis/kandidoz-u-muzhchin-o_o/

nedenleri

Hastalık hoş değil, ama tedavi edilir Mantarlar ağızda, sırtta, kafa derisinde, ellerde, karnın üzerinde bulunurlar, fakat çoğu zaman kasık bölgesinde ayaklarda, avuçlarında, tırnaklarda bulunurlar.

Mantarların büyümesine ve çoğalmasına katkıda bulunan faktörler:

 • ıslak ortam
 • artan terleme
 • yüksek ortam sıcaklığı
 • vücutta karbonhidrat yağ metabolizmasının ihlali.

Mantar, yaşamsal faaliyeti için elverişli koşulların yaratıldığı yerlerde ortaya çıkar. İnsan vücudu, cinsel organları hipotermiden korur. Kasıkta, sıcaklık daima vücudun açık alanlarından biraz daha yüksektir. Kişisel hijyen kurallarına uyulmazsa, doğal olmayan nemli ve sıcak bir ortam yaratılır. Bu nedenle kasık bölgesindeki mantar, genital bölgede, anal bölgede ve skrotumda cilt kıvrımlarını etkileyen çok yaygın bir patolojidir.

Zamanında ve uygun şekilde seçilmiş tedavinin yokluğunda, hastanın genel esenliği kötüleşir, tüm vücut mantarlarla zehirlenir.

herhangi bir soru cevabımız var İnguinal funguslara yakalanma riski diğerlerine göre daha fazladır:

 • Sıcak ülkelerin sakinleri
 • kişi erkek
 • Halk hamamları, yüzme havuzları, saunalar,
 • Kardiyovasküler bozukluk öyküsü olan kişiler
 • Endokrin hastalıkları olan kişiler: obezite, diyabet, metabolik bozukluklar,
 • Hiperhidrozlu kişiler
 • Sık sık stres altında olan kişiler
 • Ayakların mikozu olan kişiler.

semptomlar

Fotoğrafta, inguinal mantar çeşitli şekil ve boyutlarda küçük pul pul pembe lekeler görünümündedir. Uygun tedavinin yokluğunda, lekeler büyümeye ve koyulaşmaya başlar ve yüzeylerinde sıvı ile ülser veya kabarcıklar görülür. Deriden kazıntıların mikroskobik incelemesi miselyum filamentlerini ortaya çıkarır.

Uyarı! İçeriği görüntülemek rahatsız edici olabilir - 'inguinal fungus: photo'

Patolojinin ana klinik belirtileri:

1. Genital ve inguinal kaşıntı zamanla kalıcı, müdahaleci ve ağrılı hale gelen hastalığın ana belirtisidir. Kaşıntı anal bölgeye yayılır, ancak penisi etkilemez.

2. Kaşıntılı alanlarda, enfekte bölgenin sınırını açıkça belirten kırmızı bir döküntü ortaya çıkar. Hastalığın daha da geliştirilmesi, sıvı ile küçük kabarcıkların oluşumu ile eşlik eder.

3. Etkilenen deri pulları ve küçük çatlaklarla kaplıdır.

4. Sağlıklı ciltler etkilenen sınırda yavaş yavaş kızarır ve kurur.

Hastalığın teşhisi kesinlikle ağrısızdır ve hasta muayenesi ile etkilenen deriden kazımanın mikroskobik incelemesinden oluşur.

Erkeklerde inguinal mantar nasıl tedavi edilir? Geleneksel tıbbi antifungal ajanlar genellikle kullanılır: merhemler, tabletler, daha az sıklıkla infüzyonlar ve kompresler.

İlaç tedavisi

İlaçlar - doğru! Standart antimikotikler iyi yardımcı olur: ketokonazol , klotrimazol , terbinafin .

Hastalığın geç evrelerinde belirgin inflamatuar işaretler vardır. Gelişmiş vakalarda enfeksiyonla mücadele etmek için:

Antifungal merhem uygulamak için kurallar:

 • Önceden etkilenen ciltler sabunla iyice yıkanır,
 • merhem uygulayın, sağlıklı bir cilt yakalayın,
 • merhemi kesinlikle talimatlara göre uygulayın
 • Tedavi başlangıcından itibaren 2 hafta içinde iyileşme olmazsa, bir uzmana başvurmalısınız.
 • tedavi sırasında günlük olarak değiştirilmesi gereken doğal kumaşlardan yapılmış geniş iç çamaşırı giyilmesi tavsiye edilir,
 • Etkilenen bölge her zaman kuru olmalıdır, bunun için toz veya talk kullanın.
 • Eğer samimi saç çıkarılmazsa, antifungal şampuan ile tedavi edilmelidir.

Erkeklerde inguinal mantar tedavisi 2 aydır ortalama. Enfeksiyon tamir edilmezse, kesinlikle geri dönecektir. Hastalığın semptomları tamamen yok ise ve sağlıklı olarak kabul edilir ve mikroskobik incelemede miselyum filamanları görülmez.

Halk tedavisi

İnguinal mantarın tedavisi için en basit yöntem, alkol iyot infüzyonunun kullanılmasıdır. İki hafta içinde, iyottan etkilenmiş cildin infüzyonunu günlük olarak yağlamanız gerekir. Bu meslek çok tatsız olabilir, çünkü Bu bölgedeki cilt daha hassastır. Ayrıca, bu araç sadece ülser ve veziküllerin ortaya çıkmasından önce mantarın ilk aşamasında mantarı öldürür. Buna ek olarak, katran merhem ile iyot kompresleri kullanın.

Her zaman olduğu gibi, halk ilaçlarının sadece geleneksel tıbbın bir ilavesi olabileceğini hatırlatırız. Doktorunuza danıştığınızdan emin olun!

Geleneksel tıp en iyi seçim değildir Alternatif tıp ile inguinal mantar kurtulmak nasıl? Bunu yapmak için, çoğu tıbbi merhem parçası olan çeşitli şifalı otlar kullanın.

En popüler bitkisel tarifler:

 1. Beyaz huş döküm dökümü hazırlanması için votka dökün ve 5 gün ısrar ediyor. Ortaya çıkan alet, klinik işaretlerin tamamen ortadan kalkmasına kadar etkilenen bölgelere tedavi edilir.
 2. Keten tohumu, meşe kabuğu ve civanperçemi karışımı bir litre sıcak su ile dökülür, infüze edilir ve sıkıştırılır. Bu tedavi yöntemi genellikle cildin çinko merhemi ile ön tedavisi ile birleştirilir.
 3. Papatya, hypericum , kızılcık, okaliptüs ve civanperçemi karışımı hazırlayın, kaynar su dökün ve yarım bardak için günde üç kez alın. Bir inguinal mantarın tedavisi 20 gün boyunca gerçekleştirilir.
 4. Yabani sarımsak ve siyah turp tohumları mantar enfeksiyonuna karşı mücadelede iyi yardımcıdır. Onlar ezilmiş, karışık ve hastalıklı cilde uygulanır.

önleme

Mantar enfeksiyonunun önlenmesi :

 1. Kişisel hijyen,
 2. Temiz ve kuru samimi yerler,
 3. Herhangi bir fiziksel efordan sonra duş,
 4. İç çamaşırların günlük değişimi,
 5. Yüzme havuzlarında ve lastik ayakkabı banyolarında kullanım
 6. Aşırı terlemenin tedavisi,
 7. Kişisel bakım ürünleri kullanımı.

Bir hastalığa yakalandıktan veya hasta bir kişiyle temas ettikten sonra, profilaktik önlem olarak antifungal tedavi uygulanmalıdır ve ayrıca hasta tarafından kullanılan nesneler dezenfekte edilmelidir.

7 yorum

 • Adrian :

  Arkadaşım kasıklarında mantar vardı. Arkadaşı onu kuruya kadar atkuyruğunu toz haline getirmeyi ve boğaz lekelerini bu tozla serpiştirmesini tavsiye etti. Ama toz soyuluyor. Tozun az miktarda basit margarinle karıştırılmasıyla merhem yapmaya karar verdi. Dört sürtünme kaşıntısı geçtikten sonra! Bundan önce, doktorlardan da tüm araçları denedi ve hiçbir şey yardım etmedi.

 • Lydia :

  Oğlum her canlı şeyi sever. Guinea domuzları, hamster'leri olan ve sokaktaki sokak köpekleri için beslenen hayvanlarla beslenir. Veteriner olacağını ve evcil hayvanları tedavi etmeye başladığını düşündük. Kendisinin tedavi edilmesi gerektiği ortaya çıktı. Saçı dökülmeye başladı ve bu noktada plaklar oluştu. Acil olarak doktora başvurdu. Doktor kafa derisi mikozis teşhisi koydu. Oğul izole, her şey dezenfekte edilir. Öngörülen Binafin. Oğul günde 1 tablet aldı. Bir ay sonra iyileşti. Bu arada, ilaç, her yerde reklamı yapılan Lamisil'den 2.5 daha ucuz.

 • Ruslan :

  Bir inguinal mantar, cinsel partneri etkiler ve sistit olarak tezahür edebilir mi?

 • Shef :

  Exoderil ile tedavi edildi. Kaşıntı iki gün sonra ortadan kayboldu. Bir haftada döküntülerin ortadan kalkmasıyla genel bir iyileşme. Sabahları günde bir kez bulaşırım.

 • Ziyaretçi :

  Hangi doktorla konuşalım?

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.