Mantar lazeri veya karmaşık tedavinin tedavisi?

Tırnak mantarı mikolojisinin tedavisini reçete eder, böylece tek başına, onchomikoza'ya neden olan mantar türlerini ve hastalığın şiddetini belirleyebilir. Günümüzde tırnak mantarını tedavi etmenin birçok geleneksel ve yenilikçi yolu var. Tırnak mantarını ayaklarının üzerinde sabitlemek için hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edilebilirler, sadece bir profesyonelle iletişime geçmeniz gerekir.

Geleneksel yollar

Onchomycois tıbbi tedavisinde kullanılır:

 • Sistemik tedavi;
 • Lokal terapi;
 • Kombine tedavi.

Doktor hangi tedavi yöntemini seçerse, mantar enfeksiyonunun tedaviye dirençli olması nedeniyle uzun süreceği gerçeğine hazırlıklı olması gerekir.

bir kaşıkla hap yiyin Sistemik tedavi ile ağızdan alınanlar gibi oral antifungal ajanların yutulması kastedilmektedir. Oldukça etkilidirler ama çok fazla yan etkisi vardır. Örneğin, Irunin ile tırnak mantarının tedavisi çok etkilidir: ilaç dermatomisetlerin, küflerin ve maya mantarlarının tahrip edilmesi ile iyi başa çıkar, ancak uzun süreli kullanımı karaciğerin durumunu olumsuz etkiler. Irunin kapsüller genellikle nabız tedavisi ile reçete edilir (0.2 g. Günde iki kez, tırnak mantar tedavisi 7 gündür). Tedavinin sonucu, kursun tamamlanmasından hemen sonra ortaya çıkar (2-3 kez nabız terapisi), ancak bu süre boyunca ilacın vücutta birikme süresi vardır ve bunu alan kişi ishal, mide bulantısı, sarılık, baş ağrısı, adet kanaması bozuklukları, ödem olabilir. , kalp yetmezliği, kaşıntı ve döküntü.

195 Tabletler biçimindeki tırnak mantarının tedavisi için lamisil de etkilidir, ancak daha az toksiktir. Lamisil tabletler genellikle 250 mg'lık bir dozda günde 12 hafta alınır. İlaç çocuklara reçete edilirse, doz vücut ağırlığına göre hesaplanır. Oral ilaç alırken yan etkiler nadirdir ve esas olarak sinir sistemi, karaciğer ve böbrekler ile ilgilidir. Yani, genellikle bir baş ağrısı vardır, tadı kaybolur, safra kanallarının işlev bozukluğu vardır. Lamisil tabletleri ve oral kontraseptifleri aynı anda alıyorsanız, adet döngüsü bozulabilir. Merhem, krem, vernik ve solüsyonların kullanımını içeren yerel terapi, daha az etkili ve daha uzun fakat vücuda daha az zararlıdır. İyi kanıtlanmış Candid krem, sağlıklı tırnak plağının tam yenilenmesine kadar süren tırnak mantarının tedavisi. Birçok mantar bu ilaca duyarlıdır, ancak Candide sistemik dolaşıma girmez. Bu kremi tedavi için tercih eden kişi göz önüne alındığında, sadece yanma ve karıncalanma hissi bozulabilir.

Bakımlı tırnaklar Tedaviyi hızlandırmak ya da nabız tedavisinin etkinliğini arttırmak gerektiğinde, tırnak mantarının kapsamlı tedavisi önerilmektedir. Örneğin, bir dermatoloğun ihmal edilmiş bir tırnak mantarını nasıl tedavi edeceğini düşünmesi gerekiyorsa, çoğu durumda kombinasyon terapisini tercih edecektir. Doktor , kısa süreli olarak antibiyotik reçete edecek, yerel kullanım için bir krem ​​veya merhem reçete edecek ve ya periyodik olarak tırnak plağının etkilenen kısımlarını klinikte çıkararak ya da evde taşıyabileceğini önerecektir. Bununla birlikte, tırnak makası ve tırnak makası, matrise yakın bulunan çivi kısımlarını her zaman işleyemez. Tırnak yatağının kalitatif temizliği hakkında neler söyleyebiliriz? Tabii ki, sağlıksız bir çiviyi cerrahi olarak tamamen ortadan kaldırabilirsiniz, ancak bu acı verici prosedür sağlıklı ve düzeltilmemiş bir çiviyi yeniden ortaya çıkarmayı garanti etmez.

Lokal ilaçların kullanılması tırnak plağının işlenmesini gerektiriyorsa, o zaman tırnak mantarının donanım tedavisine öncelik verilmelidir. Hemen hemen hiç kontrendikasyon içermez ve her tür mantar enfeksiyonunda kullanıma izin verilir.

Bir ilacı seçerken doktorla diyaloga aktif bir şekilde katılın, çünkü tırnak mantarının tedavisi için ilaçların fiyatı yüzlerce rubleden birkaç bine kadar değişir. Ürün ambalajının yaklaşık maliyeti aşağıda belirtilmiştir, ancak buna bakıldığında, tedavinin birkaç paket gerektirebileceğini unutmayın.

Yenilikçi tedaviler

lazer tedavisi Tırnak mantarının modern tedavisi şu şekilde tarif edilebilir: hızlı, oldukça güvenli ve non-invaziv. Tırnak plağının ve yatağın sterilizasyonu olan tırnak mantarının lazer tedavisi hakkında konuşuyoruz. Bir ısınan lazer ışınının etkisi altında her türlü mantar ölür.

Prosedürün özü. Kızılötesi lazer radyasyonu tırnak plakasına 7 mm derinliğe kadar nüfuz eder. Hiçbir yerel ilaç bu kadar derinlere nüfuz edemez. Bu arada, mantar sporları sadece bu derinlikte uzanır. Isı tutkal yapmasına neden olur.

Tırnak plağının lazer ısınması süresi farklıdır ve cihazın tipine ve mantardan etkilenen tırnak sayısına bağlıdır. Toplamda, çivi 3-30 kez işlenmeli ve 7-30 gün içinde prosedürler arasında bir mola vermelidir. Lazerle ilk ısıtmadan sonra sonuç farkedilebilir, ancak mantar üzerinde tam bir zafer sadece yeni, sağlıklı bir tırnak tabağı büyüdüğünde kutlanabilir.

Lazer tedavisi avantajları:

 • Lazer radyasyonuna her çeşit mantarın adaptasyonu imkansızdır;
 • Bakteri dezenfeksiyonu;
 • Lazer enerjisi dozlarda kullanılır, bu nedenle her hasta için uygun bir maruz kalma sıcaklığı oluşturulur;
 • Lazer ısınma seansları zaman alıcı değildir;
 • Ağrısız prosedür;
 • Tedaviden sonra uzun süreli etki;
 • Rehabilitasyon döneminin yokluğu;
 • Yan etkisi yok.

Olası komplikasyonlar: uzman olmayan bir kişi tırnak plağını bir lazerle tedavi ederse, o zaman bir manikür yanması, küçük yara izlerinin görünümü ve çivi deformasyonu mümkündür. İhmal edilen tırnak mantarının tedavisi ilacın alınması ile kombine edilmekle birlikte, onkolojinin lazer tedavisi vakaların% 95'inde yardımcı olur. Tırnak mantarının lazer tedavisinin fiyatı 1,500 ila 4,500 ruble arasında değişebilir.

Lazer tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

gebelik

Bazen mantar çocuk tırnaklarında ve hamile bir kadının tırnaklarında görülür. Birçok gelecek anneler lazer tedavisinin çok iyi olup olmadığını merak ediyor, o zaman uygun ve hamile mi? Bu kategorilerdeki geleneksel tıbbi tedavi uygun değildir, çünkü antifungal ilaçlar hem fetüse hem de anneye zarar verebilir.

Hamilelik sırasında tırnak mantarının tedavisi uygulanmaz, çünkü sadece nadir durumlarda mantar enfeksiyonu erken doğuma neden olabilir.

z Çoğunlukla, bir mantar ile enfeksiyon anından çivi hasarı semptomlarının başlangıcına kadar, birkaç ay (ve bazen yıllar) alır, bu nedenle tedavi, doğum ve emzirmenin sonuna kadar ertelenir. Sadece nadir durumlarda dermatologların tırnak plakalarına Lotseril ve Miconazole kremleri sürmesine izin verilir. Antibiyotikler hamilelik sırasında alınamaz. Kan dolaşımına ve gelecekteki anne ve fetüse nüfuz ederler ve intrauterin patolojiye neden olabilirler. Yasak, geleneksel tedavi yöntemlerinin kullanımına dayatılır. Tırnakların iyotla banal olarak yağlanması , tiroid bezinin aktivitesini artırabilir, bu da proteinlerin oluşumunun bozulmasına ve metabolik süreçlerin hızına yol açabilir. Uygun olmayan biyokimyasal süreçlerin sonucu, fetüste öngörülemeyen değişiklikler olabilir.

Çivi mantarının çocuklarda tedavisi de komplikasyon olasılığından kaynaklanmaktadır, ancak kendi başına gitmediği için, doktor gerekli tüm tedavi prosedürlerini ya da ayakta tedavi amacıyla ya da hastanede gerçekleştirmektedir. Diflucan en güvenli kabul edilir. Serbest bırakma biçimleri: portakal tadı ile süspansiyon, kapsüller. Doz 3-13 mg'dır . ve durumun ciddiyetine ve çocuğun yaşına bağlıdır. Bir doktora danışın, kendi kendine tedavi her zaman güvenli değildir!

gelecek anne Tırnak mantarını tedavi etmenin etkili bir yöntemi, sadece laboratuvar verilerine ve ilgili hastalıklar ile ilgili bilgilere dayanan bir uzman tarafından seçilebilir. Gerekirse, antibiyotik ya da lazer tedavisi kursu yazacaktır. Tırnak mantarının modern tedavi yöntemleri , enfeksiyonun nedenlerini hızla yok eder. Modern ilaçlar sayesinde, doktorlar çiviyi cerrahi olarak çıkarmayı hemen terk etmişlerdir (daha önce mantar sadece bu yöntemle tedavi edilmiştir) ve tedavi süresini kısaltmıştır.

3 yorum

 • Olga :

  Yazı için teşekkürler, o bana yardım etti.

 • Mary :

  Son birkaç yıldır lazerden önce, denemedim, ama yardımcı olmadı. İsrail'de mantarı lazerle tedavi ettiler, her şeyi profesyonelce yaptılar. Elbette pahalı ama hızlı ve acı verici değil.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.