Biz tırnak mantarı halk ilaçları tedavi ediyoruz

Bacak halk ilaçlarının tırnaklarında mantar ile başa çıkmayı deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, böyle bir tedavi sadece ilk semptomlar göründüğünde etkili olacaktır (bkz. Resimler ), yani. tırnak plağının lezyonunun ilk aşamalarında ve sonra her zaman değil.

Bir doktora danışmanız veya farmasötik preparatlar kullanmanız önemle tavsiye edilir.

iyot

iyot mantardan yardımcı olur Alkol iyot çözeltisi - evde tırnak mantar tedavisi en popüler yoludur. Nedenini açıklayalım. Bu güçlü antiseptik, mantar öldürücü özellikleri kanıtlamıştır.

Ayrıca, iyot proteinleri kıvırmaya, onları yok etmeye zorlayabilir.

Bu özellik, iyotun mantar hastalıklarıyla savaşmasına yardımcı olur, çünkü güvenilir olarak bilinen - mantarın bir protein yapısı vardır.

Ucuz iyot nedeniyle kitleler için kullanılabilir, sadece tırnakları düzeltmek için değil, aynı zamanda ayakların, interdigital bölgelerinin hasarlı bölgeleri için de kullanılır. Fakat tırnak mantarının tedavisine iyot gibi bir ilaçla başlamadan önce şunu unutmayın:

 • İyot mantarların çoğunu öldürür, ama hepsi değil.
 • İyot, alerjiyi tetikleyebilir, bu nedenle tedaviye başlama sürecinin başlamasından bir gün önce, dirsek bükümüne bir damla iyot damlatılır. Tedavinin kontrendikasyon kaşıntı veya kızarıklık oluşmasıdır. Bu durumda, mantar tedavisi için başka bir popüler yöntem deneyin.
 • İyot prosedürleri çiviyi sarıya boyamaya katkıda bulunur.
 • Yanıklar, dermatit ve hatta tiroid problemleri mümkündür.
 • İlaç, mantarın 1 / 3'ünden azının mantardan etkilendiği ilk aşamada mantar enfeksiyonundan etkilenen tırnaklar için uygundur.

Şimdi tırnak mantarının iyotla nasıl tedavi edildiğini biliyorsunuz ve uygun tarifi seçme zamanı.

Seçenek 1 % 5'lik alkol solüsyonu günde iki kez, etkilenen çiviye bir damla uygulanmalıdır. Pamuklu çubukla rahat ettirin. İyot ayrıca sağlıklı tırnaklara uygulanır, ancak daha küçük bir dozajda: iki günde bir damla.

Seçenek numarası 2. Sıcak su ile havzaya iyot ekleyin ve 10 dakika boyunca bacaklarınızı buharlayın. Daha sonra enfekte olmuş tırnak parçaları kesilir ve cilde% 3 hidrojen peroksit uygulanır. Antibakteriyel merhem ile bandaj uygulama prosedürünü tamamlar.

Seçenek numarası 3. Kurs 6 haftadır. İlk iki hafta tırnaklar günde iki kez fucorcin ile tedavi edilir, sonraki iki - iyot çözeltisi ve son ikisi -% 9 sirke ile.

Seçenek numarası 4. Ayrı bir kapta (uygun bir tıbbi balon) 1 çay kaşığı dökün. iyot, nitrofungin , asetik öz, sarımsak suyu. Elde edilen karışım zarar görmüş çivi ile yağlanmalı, önceden buharlanmalı ve gevşek kısımları kesilmelidir. Uyuşturucu gece uygulandıktan önce, uygulandığından emin olun sallayın.

Seçenek numarası 5. Kurs - 1 ay. Her akşam 30 dakikalık bir tuz banyosu (1 litre sıcak su, 2 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 çorba kaşığı soda) yapmalısınız. Yarım saat sonra, bacakları sudan çıkarmadan, cildin ve tırnakların etkilenen bölgeleri tırnak törpü ile cilalanır veya makasla kesilir. Sonra ayağınızı sabunla yıkamalı, elinize eldiven koymalı ve iyot ile ayağın tüm yüzeyine, tırnak silindirlerine, parmakların arasındaki bölgelere dikkat etmelisiniz. Mantardan etkilenen tırnaklarda, her katın kurumasını bekleyerek, üç kez iyot uygulanır.

İyot tedavisi genellikle yaklaşık 2 ay sürer.

Kullandığınız tarifi kullanın, unutmayın: aynı araçlarla sağlıklı ve mantar tırnakları tutamazsınız! Aksi halde, mantarlar sağlıklı bir tırnak tabağına hareket eder.

Her zaman olduğu gibi, halk ilaçlarının sadece geleneksel tıbbın bir ilavesi olabileceğini hatırlatırız. Doktorunuza danıştığınızdan emin olun!

Kombucha

bir iğrençlik Çay mantarından 7-8 gün boyunca bir şeker çözeltisine daldırılarak, ekşi-tatlı içeceklerin şifalandığı görülür. Bunların arasında patojenik bakterileri öldürme ve büyümelerini geciktirme yeteneği gibi birçok tıbbi özelliği vardır.

Bu nedenle geleneksel şifacılar, mantar tırnak enfeksiyonlarını tedavi etmek için Kombucha'yı kullanmaktadır.

Kombucha iki şekilde kullanılabilir: bir kompresin içine sürtünerek ve uygulayarak.

Sürtünme Filmlerden küçük bir parça çay mantarı alın ve öğütülmüş bir ezme haline getirin. Mantardan etkilenen tırnak plakasına günde 2-3 kez sürülmelidir.

Sıkıştırır. Kombucha'dan bir katman ayırın, suya batırın. Kompresin uygulanması için bu hazırlık hazırlandı. Akşam, tırnak plakasına bir parça mantar uygulanmalı, üzerine selofan konulmalı ve yatak örtüsünü topraklamamak için 2-3 çorap giyilmelidir. İlk birkaç prosedürde ortaya çıkan acı, iyileşme uğruna kalıcıdır.

Sabah, kompres çıkarılır, ayaklar ılık suda yıkanır ve sonra ölü tırnak parçalarının çıkarılmasına devam edilir. Hasarlı yüzey güçlü bir potasyum permanganat veya parlak yeşil çözeltiyle bulaşır. Tırnak mantarının Kombucha ile tedavisi 3-7 gün, ve koruyucu amaçlı 1-2 gün daha devam eder.

Ve evet, resmi tıbbı göre, bu aracın etkinliği sorgulanabilir.

Bakır sülfat

Mantardan her zaman kullanılan vitriol Bulaşıcı hastalıkların tedavisinde ve bacaklardaki tırnak mantarının tedavisinde kullanılan halk iyileştirme yöntemlerinin bakır sülfat fanlar. Çoğunlukla, tırnak mantarının bakır sülfatla tedavisi ilaçla birleştirilir.

Bakır sülfat kullanmak için iki seçenek vardır:

1. Mavi vitriol çözeltisi. Bunu şöyle hazırlayın: 1 l. kaynatılmış su 1 yemek kaşığı çözülür. kezzap. Bu konsantre bir çözeltidir, bu nedenle kullanımdan önce seyreltilmelidir - 1,5 litre suda 1 yemek kaşığı çözelti.

 • Banyo için su ısıtılır (sıcak olmalıdır)
 • Gerekli miktarda çözelti ekleyin.
 • Ayaklarınızı banyoya 10-15 dakika kadar daldırın.
 • Tırnak plakalarını bir doktor tarafından reçete edilen yöntemlerle tedavi edin.

2. Merhem. Bakır sülfat (1 çay kaşığı) bir tavada renk değiştirene kadar ısıtılır - beyaz veya grileşir. Daha sonra 1 çay kaşığı da alındık. sarı kükürt tozu, katran (veya kaz yağı). Tüm bileşenler karıştırılmış ve ısıtılmıştır. Ortaya çıkan merhem, hasta tırnaklara uygulanır.

Huş katranı ve katran sabunu

kavanozda ilaç huş katranı Huş katranı - huş kabuğu kuru damıtma ile elde edilen bir üründür. Antiseptik ve antienflamatuar ajan olarak başarıyla kullanılmaktadır. Tırnak mantarının huş katranı ile tedavisi de etkilidir çünkü azgın cildi mükemmel şekilde yumuşatır. Halk şifacıları, cildi saf bir huş katranı ile yağlamayı ve katran ve çalkalama temelinde hazırlanan bir karışımın uygulanmasını önermektedir.

Ön işlemden geçirilmiş ayaklara doğal huş katranı uygulanır: Sabunlu bir banyoda (15 dakika) buğulanır, daha sonra mantardan etkilenen tırnaklar kesilir ve ayaklardaki ölü deri çıkarılır. Interdigital alanlar kuru olarak silinir ve bir huş katranı pamuklu çubukla etkilenen bölgelere sürülür.

1.5 saat boyunca hareket etmemeli ve herhangi bir şeye ayakkabı giymemelisiniz. Hava kabul edildiğinde merhem cilde emilmelidir. Daha sonra doğal malzemelerden yapılmış çoraplar ayaklara konur. 2-3 gün sonra, ayaklarınızı soğuk su ve sabunla yıkayın ve prosedürü tekrarlayın. Tedavi sırasında huş katranı ve tabanlık ile tedavi edilebilir.

Tırnak mantarının katran ile tedavisi de bir merhemle mümkündür. Hazırlanması için herhangi bir yağlı temel almalısınız (örneğin bebek kremleri veya iç yağlar) ve katran ekleyin. Tedavinin başında, konsantrasyonu% 5'i geçmemelidir. Daha sonra, katranın% 15-20 kadarını kullanabilirsiniz.

Bazıları kükürt katranı katranı merhem kullanmayı tercih ediyor. 3 parça katran, 2 parça kükürt tozu ve 10 birim yağ bazından oluşur. Bu bileşenler önceden ısıtılmış ve üniform olana kadar karıştırılmıştır. Bu merhem çiviye uygulanır ve üstüne bir yama konur.

Konuşmacının kullanılmasının en uygun yolu. 50 ml ve 70 ml'de alınan gliserin ve katrandan oluşur. alkol. Malzemeler karanlık bir tabak içinde karıştırılır ve etkilenen tırnakları günde birkaç kez yağlayın.

Huş katranının yaklaşık% 10'u katran sabunu içerisinde bulunur. Evet, hoş olmayan kokuyor, ama cilt dezenfekte ve hızlı bir şekilde geri yüklenir. İşte katran sabunu kullanmak için birkaç seçenek.

Seçenek 1. Ayak banyosu. Tar tar rendelenmiş, 2 yemek kaşığı ölçün. Bu miktar 2 litre sıcak suda çözünmeyi tamamlar ve daha sonra 15-20 dakika boyunca bacakların solüsyonuna daldırılır.

Seçenek 2. 1 çorba kaşığı. Ovuşturdu sabun biraz su ile seyreltilmiş, 2 tsp ekleyin. kabartma tozu ve aktif olarak karıştırılır. Ortaya çıkan karışım etkilenen çiviye sürülür. Sert diş fırçası ile günde bir kez yapın.

Seçenek 3. Çiviler katran sabunu ile iyice sabunlanır ve tırnaklar köpüğün üzerine yenilebilir tuz serpilir. Estetik nedenlerle bir bandajla sarılı parmaklar ve ayaklar. Sabah, bandajı çıkar ve ayaklarını ılık suyla yıka. Bir hafta içinde mantarın geri çekilmesi gerektiğine inanılmaktadır.

Deniz ve sofra tuzu

mikoz için bir çare olarak deniz tuzu Tablo tuzu patojen mikroflorayı dezenfekte eder ve deniz çiviyi yumuşatmaya yardımcı olur ve antiseptik gibi davranır.

Bu tedavi ile ilgili değil, sadece adjuvan tedavi hakkında.

 • Tuz ve soda soğuk suda çözünmelidir. Malzemeler bir kaşık içinde alınır. Seans - 10 dakika sonra ayaklar ılık su ile yıkanır.
 • Banyo tuzu ve sirke her gün yapılır. Çözelti 100 gramdan yapılır. tuz (deniz veya tuz), 4 litre su ve 4 yemek kaşığı. sirke.
 • Etkili bir yöntem, ezilmiş nane ile karıştırılan etkilenmiş tırnak plakalarına tuz uygulanmasıdır.
 • Çiviye birkaç dakika süreyle konsantre deniz tuzu (bir bardak su içinde bir kaşık tuz) solüsyonuna batırılmış bir pamuklu çubuk sürülür. İşlemin sonunda, ayaklar sodalı su ile yıkanır. Tedavi süresi 10 gündür, yanma ve kaşıntı normal kabul edilir.
 • Deniz tuzu ve esans yağları içeren banyolar da 10 gün boyunca yapılır. Havzayı 1 l oranında sıcak su ile doldurmaları gerekecektir. su 1.5 çorba kaşığı. Tuz, tuz kristalleri tamamen çözünene kadar karıştırın ve 1 l oranında ekleyin. su veya 1 çay kaşığı. uçucu yağ veya 1 çay kaşığı limon veya 0.25 ml. iyot. Ders, günde bir kez 10 gün, sonra 2-3 gün ara verilir.
 • Sarımsak suyu ile tedavi edilen tırnak mantarı başlattı. Bir bardak su içinde hazırlanması için bir kaşık tuz ve ezilmiş bir karanfil sarımsak çözün. Çözeltinin tamamen soğumasından sonra süzülür ve 4 çorba kaşığı eklenir. tuz. Sarımsak suyu lezyonları günde iki kez tedavi edilir.
 • Bir paket tuzu bir kaba dökülür, suya batırılır ve tuzla ovulur. Daha sonra kuru tuz ıslak olarak toplanır, kalıntılar bir fırça ile çalkalanır.

Sirke: Elma, Şarap ve Asetik Özü

% 9'luk bir konsantrasyonda sirke kullanın, daha fazla değil

kavanoza elma sirkesi Mantar asidik bir ortamda ölür. Bu yüzden sirke mantar tırnak enfeksiyonlarından kurtulmak isteyenler ile çok popülerdir. Tırnak mantarının asetik asitle tedavisi özellikle ileri vakalarda bile yardımcı olabilir. Ama uzun bir tedavi ve olası yanıklar için hazırlanmanız gerekir.

Sirke kullanmanın en kolay yolu tırnaklarını ıslatmak, doğal malzemelerden yapılmış kalın çorapları koymak ve yatağa gitmek. Eşit oranlarda iyot ve% 9 sirke karıştırabilir ve elde edilen solüsyon tırnak plakasını ve ayaklarını yağlayabilirsiniz.

Herhangi bir güçlü asit gibi, sirke de mantarı öldürür. Ve herhangi bir asit gibi, yanıklara neden olabilir. Böyle bir tedaviye başlamadan önce, sirke yerine neden bir eczane ilacı almanın imkansız olduğunu kendinize sorun.

Ayak banyosu

Bileşenleri: su ile bir havza, 250 ml. sirke (masa veya elma). Tedavi ve süre prensibi: su ısıtılır, sirke, alt bacaklar dökülür ve 10-15 dakika boyunca yatmadan önce durulur. Ayakları durulamadan silin ve doktor tarafından reçete edilen antifungal ajanlar uygulayın. Bu banyoları 2 günde bir yapın.

Sirke ile sirke

Malzemeler: Sirke% 9. Tedavi ve süre prensibi: bir pamuklu çubukla sirkeyi nemlendirin, sıkın ve mantardan etkilenen tırnaklara takın. Tampon, çivi sınırlarının ötesine çıkmamalıdır. Bir pamuklu çubukla yapışkan bant yapıştırın, bir çorap takın. Tedavi süreci 7 gün, günde 1 seans, daha sonra 2-3 gün ara verilir.

Bileşenler: 2 yemek kaşığı. esanslar, 3 tavuk proteinleri (alternatif - 1 çorba kaşığı gliserin), 2 yemek kaşığı. votka. Tedavi ve süre prensibi: çözelti, gazlı bez veya pamuklu çubukla ıslatılır, bu da etkilenen tırnak plağına 15 dakika süreyle uygulanır. Tedavinin akışı 6-12 aydır, prosedür her gün.

Malzemeler: bitkisel yağ, eşit oranlarda elma sirkesi. Tedavi ve süre prensibi: bir gazlı bez, kolaylık sağlamak için bir alçı ile sabitlenen bir çözelti ile nemlendirilir. Yeni bir çivi büyüyene kadar uygulayın.

merhem

Bileşenler: 2 yemek kaşığı. % 70 sirke, 1 çorba kaşığı kaşıklar. dimetil fitalat, 1 çorba kaşığı. gliserin, 1 çorba kaşığı. zeytinyağı. Tedavi ve süre prensibi: Bileşenlerin tamamen karıştırılmasından sonra merhem kullanıma hazırdır. Masaj hareketleriyle tırnak plakasına günde bir kez uygulanmalıdır (pamuklu çubuk kullanabilirsiniz). Ardından ayaklara bir plastik torba ve çorap konur. Sabahları ayaklarınızı ılık su ile sabunla yıkayınız.

kırlangıçotu

çizim kırlangıçotu Celandine - zehirli bir bitkidir, ancak makul miktarlarda kullanılırsa, ileri durumlarda bile, ayak tırnaklarının mantarı ile hızlı bir şekilde baş edebilirsiniz. Bitkisel terapistlere mantarla mücadele etmek için hem kırlangıçotu hem de tıbbi banyoları, merhemleri ve tentürleri kullanmaları önerilir. İşte onların hazırlanması için birkaç seçenek.

Kırlangıçotu suyu

Taze kırlangıçotu bir kıyma makinesinden geçirilir ve elde edilen posadan meyve suyu sıkılır (bu, 3-4 kat gazlı bez ile yapılır). Yaklaşık 200 ml olmalıdır. suyu. 200 ml ile kombine edilir. % 70 alkol ve 24 saat ısrar ediyor. Hazırlanan meyve suyu, etkilenen tırnakları yağlamak için kullanılır, ancak tedavi, sadece 10 dakikalık buğulama ve tam kurumadan sonra gerçekleştirilir. Günde 3-4 tedavi yapmak. Her zaman olduğu gibi tedavi, sağlıklı tırnak büyüyene kadar yapılır.

Ayak banyoları

Ayak banyosunda kırlangıç ​​otu infüzyonu ekleyin. Bunun gibi hazırlayın: 15-20 dakika 100 gram demlenmiş bir litre kaynar suya. kurutulmuş kırlangıçotu . Filtrelemeden sonra infüzyon kullanıma hazırdır. Banyoda infüzyon ve su 1: 1 oranında dökülür. Ayakları süzmek 15-25 dakika sürer.

merhem

Mercirin bileşimi, 5 damla suya ek olarak, 4 çorba kaşığı içerir. kaynatılmış soğutulmuş su, 2 damla kekik suyu ve 2 damla calendula tentürü . Bileşenler karıştırılır ve sonuçta ortaya çıkan merhem mantardan etkilenen tırnaklar, günde 3 tedavidir.

Kırlangıçot tentürü

Bir alkol tentürü şeklinde çivi mantarı kırlangıçotu çok dikkatli kullanılır. Tentür hazırlamak için 2: 1 oranında votka ve ot kırlangıçotu gerekecektir. Çare 12 gün boyunca infüze edilir ve daha sonra tedavi için kullanılır. Sayıları 20'ye çıkararak, 5 damla ile başlamaya değer.

Kırlangıçotu yağı

Eczaneden satın alınabilir veya kendinizi pişirebilirsiniz. Daha karmaşık bir yol izlerseniz, düzeni takip edin. Kuru kırlangıçotu, bir cam kavanoz içine koyun, herhangi bir yağ (örneğin, ayçiçeği, badem, şeftali) dökün. Çimlerin üstünden 2-3 cm yükselmelidir (sayısını hatırlayın). Saat karışımı sıcağı ve daha sonra soğuk ve karanlık bir yerde bir hafta kalmalıdır. 7 gün sonra, aynı miktarda yağ ekleyin. Şimdi kullanıma hazır.

Bacakları buharlaştırın, peroksit ile işleyin, sonra tırnakları tedavi edin (etkilenen plakaları çıkarın, kenarları kesin) ve kırlangıçotu yağı yerel olarak uygulayın. Kurs tamamen iyileşene kadar.

soda

soda İşte bazı soda bazlı tarifler:

Sabun ve soda banyoları

İlaç tedavisinin yerini tamamen alamazlar. Ana avantajı, merhemlerin ve kremlerin çivi altına nüfuz etmesini önleyen azgın tabakaların yumuşatılmasıdır. 7-10 litre su için bileşenler:

 • 3 çorba kaşığı. soda
 • 3 çorba kaşığı. rendelenmiş sabun (ev veya katran)

Komponentler iyice karıştırılır (sabun ve soda çözülene kadar) ve ayaklar 15-20 dakika bekler. Prosedür tırnakları keserek, etkilenen bölgeleri temizleyerek, kurutulmuş tırnak ve ayaklara antifungal ajanlar uygulayarak sona erer. Ders 3-4 gün içinde bir prosedürdür.

Soda, samimi mantarda çiftleşmek için kullanıldığı söylenmelidir, çünkü mukus üzerinde Candida cinsinin mantarları ile iyi başa çıkabilir. Tırnakların tedavisi için kullanımı büyük bir sorudur.

Soda yapıştır

Kalın bir bulamaçla su ile seyreltilen gerekli miktarda soda. Pürüzsüz olana kadar iyice karıştırın. Soda macunu, tırnak üzerinde aynı kalınlıkta bir tabaka uygulanır. Soda damlasının üstüne birkaç damla limon suyu damlatılır. Sonuç hafif bir karıncalanma ve karakteristik kabarcıkların oluşumu olacaktır. Beş dakika sonra, macun, ılık su ve sabunla yıkanarak çıkarılır.

Tırnak mantarının soda ile tedavisi antifungal merhemlerle tedavi ile birleştirilmelidir.

Hidrojen peroksit

hidrojen peroksit Derhal, çivi mantarının hidrojen peroksit ile tedavisinin çok şüpheli olduğunu belirtmek isteriz. Bu alet sadece etkilenen çiviyi dezenfekte eder ve yumuşatır, bu da ilaçların tırnak tablasının içine derinlemesine nüfuz etmesine izin verir. Ayağı tedavi ederken veya çiviyi keserken peroksit kullanmıyorsanız, daha da fazla enfeksiyon sağlayabilirsiniz.

Hidrojen peroksit kullanmanın en popüler yollarını listeliyoruz.

Pamuk pedleri

Antifungal ilaçlarla tedavi edilmeden önce çiviyi yumuşatmaya yardımcı olur. Buharlamadan sonra, mantarla etkilenen tırnak üzerinde hidrojen peroksite batırılmış bir pamuk yünü uygulayın. Prosedür 3-4 hafta boyunca günde iki kez tekrarlanır.

Peroksit banyoları

% 3 hidrojen peroksit ile sulu bir çözelti hazırlayın ve 2 dakika boyunca bacaklarını içine koyun. Prosedürün sonunda tırnak plakaları bir su ve peroksit bulamacı ile bulaşır.

"Şifacıları" ortaya çıkarın

Youtube'da yazarın mantarı peroksitle iyileştirdiğini iddia ettiği bir video var. ancak:

1. Yazar belli bir “profesör” Neumyvakin'in sözlerini şöyle ifade eder: “atomik oksijen onkokomları öldürür ve normal hücreler gelişir ve yaşar” - evet bir Nobel ödülü, bayanlar ve baylar! Dünyanın her yerindeki doktorlar on yıllardır kanserle savaşıyorlar, ama her şeyin bu kadar basit olduğu ortaya çıkıyor!

2. Yazar, birkaç aydır prosedürü geçirdi, dürüstçe acı verici ve hoş olmayan bir durum olduğunu ve peroksidin,% 3'ünün bile cildinde yediği anlamına geldi. Tedavinin süresi hakkında herhangi bir soru bulunmuyor : Tırnaklarınızı başlattıysanız , yeni olana kadar bunları temizlemeniz gerekir. Ama başka bir soru var: peroksit yerine, aynı eczanede 50 ruble merhem alın ve daha az ağrılı prosedürler gerçekleştirirseniz bunu neden yapabilirsiniz?

Genel olarak sağlığınıza üzülün.

Soğan, sarımsak, limon

fotoğraf - soğan, sarımsak ve limon Soğan, sarımsak ve limon - en geniş antimikrobiyal etkiye sahip bitkiler.

 1. Soğan yağı. 2 yemek kaşığı. Soğan kabuğu ve 3 çorba kaşığı. bitkisel yağ birleştirmek, 3 hafta ısrar etmek (bazen sallayarak). Lezyonlar günde 3-4 kez yağ ile bulaşır.
 2. Soğan tentürü. 4 çorba kaşığı. Soğan kabuğu (kıyılmış) 200 ml'de infüze edilir. Votka toplam karanlık ve serinlik 10-14 gün. Çiviler günde 3-4 kez tentür ile tedavi edilir.
 3. Sarımsak çözeltisi. Su, sarımsak suyu ve alkol 10: 1: 1 oranında alınır. Çözelti çalkalanır ve tırnaklara günde 2-3 kez uygulanır. Çözeltiyi buzdolabında saklayın.
 4. Limonlu kompres. Çivi mantarının limonla muamele edilmesi, bir banyoda (1 1/4 yeterli) ve 1 çay kaşığı bir ezilmiş limonun (1/4 kadarı yeterlidir) bir çivi üzerine bir örtücüdür. bitkisel yağ. Karışım parşömen kağıdı ile kaplanmış ve üstüne yün çorap konulmuştur. 2 hafta boyunca her gün tekrarlayın. Uyarı: sadece purulent deşarj olmadığında kullanılabilir.

Son olarak, bütünlük uğruna, halk ilaçları kullanıp kullanmama konusunda iyi bilinen doktorları dinleyin :

>

..ya da geleneksel tıbbı güvenmeye değer.

26 yorum

 • Julia :

  Peroksit ve iyot denedim - sıfır dolu. Mantar büyüdükçe büyüdü. Kendi kendine tedavi yapmayı bırakmaya karar verdim ve doktora gittim. Mikozan ile tedavi edildim ve şimdi onu sadece tırnaklarımın üzerine koyuyorum, böylece onu alabileceğim bir yere gittiğimde tekrar alamıyorum.

 • Dmitry :

  İyi bir yol, eğer mantarı tutturursam deneyeceğim))) Ardından amacınızı gerçekleştirin! Tüm sağlık, iyi şanslar ve hastalanma!

 • Alice :

  Şimdi bir mantarı reçete ile tedavi ediyorum, umarım yardımcı olur ve sonra işlerimin nasıl gittiğine dair yorumlar yapacağım.

 • sam1 :

  Annem mantarı sirke özüyle tedavi etmeye çalıştı. Ne ve nasıl yaptığını tam olarak bilmiyorum, ama yanık zayıf değildi. Yani, formülü tam olarak takip etmeniz ve tüm önerileri takip etmeniz gerekir.

  • Julia :

   Annem seninkiyle aynı ve bir gün içinde iyileşmeye karar verdi) ve o zaman nasıl yanık kaldırdı?

 • Elena :

  Tariflerin bazıları sadece aptaldır (örneğin, bakır sülfatın neden döküldüğü veya soda üzerine limon suyunun damlatılmasının neden tamamen anlaşılmaz olduğu - her ikisi de aktif maddenin korunması denilen önlemler anlamsızdır) ve iyot çözeltisinin kullanımına dayanan tümler de son derece tehlikelidir. Yetkili endokrinologlar, bu akciğerin otoimmün tiroidit gelişimine yol açtığını uzun zamandır açıklamışlardır. Fakat AIT, mantarlardan farklı olarak, yaşam için% 100'dür.
  “Kaşıntı ve hafif yanma hissi. İyileştirici bir eylemden söz ediyor. ”- Gülme! Kimyasal yanıklardan bahsediyor!
  İnsanlar, iyot ile uğraşmayın! Bu çok ciddi!
  İyotun 1 ml iyot tentürü bir yetişkinin günlük oranının yaklaşık 500 katıdır!

 • Victor :

  Videodaki yorumlar için teşekkür ederim, dislay :) Bu profesör nadir bir kartaca gibi görünüyor. İşte onun sitesinden:

  - kolon hidroterapi (resmi ilacın tanıdığı pahalı ve oldukça garip bir prosedür)

  - İnsan biyo-alan yapısının düzeltilmesi (bu konuyla ilgili olarak ne var? Bu, kendisini RAS muhabirinin üyesi olarak adlandıran bir kişi tarafından yazılmıştır!)

  - ultraviyole kan ışınlaması, manyetik terapi, laksatifler ve aplikatörler - charlotte'lar için eksiksiz bir set.

  • Irina :

   Ivan Pavlovich Neumyvakin - Tıp Bilimleri Doktoru, profesör, Avrupa ve Rus Doğal Bilimler Akademisi, Uluslararası Bilişim ve Enerji Bilişim Akademisi, medikal-teknik bilimler, Rusya'nın Onurlu Mucidi, Devlet Ödülü sahibi, profesör, sayısız ödül aldı. Bu bir "çuval"!

   • Yönetici :

    Lütfen karıştırmayın R.A.E.N. ve örneğin R.A.N. veya diğer devlet akademileri.

    “Doğal Bilimler Akademisi sağlam bir ıhlamur, RAS ya da diğer gerçek akademilerde seçilmemiş olanlara gönüllü bir kuruluştur” - RAS'ın Nobel ödüllü ve akademisyenlerinden V. L. Ginzburg'un sözleri.

    • Svetlana :

     Benim düşünceme göre, RAS'da seçilmemiş. RAS bugünkü haliyle batıda olduğu gibi aynı iş aracı olduğu için, şifa ile ilgisi yoktur, ancak sonsuz tedaviye ilgi vardır.

 • Julia :

  Karanfil 2 hafta esansiyel yağı için tedavi eski mantar. Sıfır altında bir tırnak dosyasını kesip günde 2 kez damladı.

 • İnanç :

  Tırnak mantarını hidrojen peroksit ile tedavi ettim, ama hasta olmak zorundayım, bunu yaptım: diski 4 parçaya ayırıp her çeyrekte hidrojen peroksit ile ıslatın, hasta çiviye uygulayın ve iki kez bantla sarın, böylece peroksit daha uzun kurumadı. Kesilmesi çok kolay, Temmuz ayında bir yere başladım, ama şimdi çivi yeni ve tamamen sağlıklı büyüdü. Ama yine de haftada Fluconazole 1 kapsül aldım.

 • Eski Asker :

  Sovyet Ordusu "UGV" cilt mantarında (ayak parmakları arasında) servis edildi
  her ikinci asker. Bir yıl sürdüm ama sonra da aldım.
  çünkü Hastalık bir salgın belirtileri gösterdi, biz askerler grubu için sırayı okuyoruz.
  “Sabah çiylerinde koşmadım” diye koşmam gerekmedi, ama bunun iyi olduğunu söylediler. Mantarımı yaktım. Havacılık gazyağı ayaklarından birkaç kez döktü (5-6). Onu iki ay içinde hatırladım, hiçbir şey yoktu - temiz bir durak!

 • Victor :

  Kaşıntıdan, “ölü” suya iyi gelir, en az günde bir kez su ile nemlendirilmiş bir çubukla silin ve kaşıntı hemen ortadan kaybolur. Tırnak mantarı da haftada bir veya iki kez çalışmak için yardımcı olur. Evde su almak kolaydır (bkz “canlı ve ölü” su).
  İkinci reçete: tırnağı bir pas nötrleştiriciyle (otomobil parçalarında satılır) tedavi etmek için, mantarı öldüren zayıf bir ortofosforik asit içerir, böylece başparmağın başlamasından (sol altında deri) kurtuldum. Bir çiviyle nemlendirilmiş işleme (bir pamuklu çubuk kullanıyorum) ayda bir veya iki kez, eski tırnağı kaldırarak gerçekleştirmek için.

 • Valera :

  Kendin için üzülmüyor musun, insanlar?

  Tedavi edilecek sirke, tırnaklarınıza kolayca sülfürik asit sıçraması yapabilirsiniz, elbette cildinizle çıksın, ama mantarın% 100'ünü öldüreceksiniz! :))))

 • Anatoly :

  Yutulan haplar, periyodik olarak kontrol karaciğer (hapları karaciğeri etkiler), ama bana yardımcı olmadı ...

  • Doc :

   Tırnak mantarın var mı? Tırnak mantarı için harici maddeler içermeyen tabletler reçete edilmediğinden.

   Damlacıklar ya da verniklere hala ihtiyaç duyuyoruz, düzenli bir şekilde, talimatlara göre, sağlıklı bir tırnak büyüyene kadar kullanılıyoruz.

   Lezyon büyükse, çividen etkilenen kısım çivi veya benzeri preparatlarla çıkarılabilir.

   Ayrıca, ayakkabıları dezenfekte etmek ve hijyen sağlamak çok önemlidir.

 • Elena :

  Tula Çiftliği'nden Fukortsinom tedavi edildi. Yaklaşık 60 ruble konu fiyatı.

 • Bir PL :

  Tavsiyelerinizi okudum ... Bu enfeksiyon tüm ayak tırnaklarını işgal edene kadar, her çeşit uyuşturucu ve halk ilaçları ile uzun süre tedavi görmekteydim. Her zamanki% 6-9 sirke içinde bir yer okudum. Her akşam 20 dakika banyo yaptım, 2-3 litre ılık su 1.5-2 bardak sirke ve onlardan sonra çürümeyi en iyi şekilde yaptım. Sabahları bütün çivileri pamuk sirkesiyle temiz sirke ile sürdüm ve periyodik olarak ayakkabı ile tedavi ettim. Evet, ayaklardan ve ayakkabılardan sirke gibi kokuyordu, ama başkaları için bile ölümcül değildir. Yavaş yavaş yeni, sağlıklı tırnaklar büyümeye başladı. 1.5-2 sonra Ay her şey geri yüklendi. Şimdi, sabahları her 3-4 günde bir kez sirke sirke sürüyorum ve 2-3 haftada profilaksi için banyo yapıyorum. Bu arada, ayakların plantar tarafında cilt üzerindeki mantar aynı ölçüde önemli ölçüde azalır. Herhangi bir mısır ve siğil (ya da orada ne denirse) yoktur. Eczaneye çok para harcamayın, bu yardımcı olmaz. Orada her şey bunalmış ya da gerçek bir başlangıç ​​yok. İyi şanslar

 • Galina Frolova :

  Diyabet teşhisi kondu. Bu yaz, kollarımın altında bir kızarıklık olduğunu fark ettim. Doktora gittim. Doktor bunu candida deri olarak teşhis etti. Belki de metabolik bozukluklardan dolayı. Binafin yazdı. İki hafta boyunca hapları aldıktan sonra, cilt tekrar normalleşti.

 • Alla :

  Sık sık formda kalmak için havuza giderim. Bir noktada, sol ayağımdaki parmakların beyaza döndüğünü fark ettim. İlk başta klorlu sudan düşündüm. Sonra çivi kenarı çökmeye başladı. Resepsiyonda, doktor onikomikoz olduğunu, duşta bir mantar almış olabileceğini söyledi. İlk önce exoderil reçete etti, ama hiçbir gelişme yoktu. Önce lamizil teklif etti, ama ona pahalı olduğunu söyledi. İlaç daha ucuz istedi. Doktor hap binafinini reçete etti. Bu arada, 2,5 kat daha ucuz. Yaklaşık 5 aydır binafin kullanıyor. Elbette uzun tedavi, ama şimdi tırnaklar iyi ve tekrar havuza gidiyorum.

  • Doc :

   Varsa, yorum yapacağım.

   Bu uzun kurslar için tabletler nadiren reçete edilir. Binafin talimatlarında - çivi mantarı ile maksimum 12 hafta. O zaman bir molaya ihtiyacın var.

 • Olga :

  Ülkede Nisan ve Eylül arası anne ve baba. Bütün yaz boyunca lastik çizme, sonra yağmur yağma, sonra bahçeyi sulama ve sabahları mantarlar için. Yazlık evinden döndükten sonra babam tırnakların ufalandığından şikayet etmeye başladı. Doktora gitmek zorunda kaldı. Binafin yazdı. Uzun bir zaman aldı, almayı unuttu, bir nüksetti, ama şimdi her şey yolunda.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.