Vaginorm-S, mumlar

analogları

vaginorm-21

fiyat

: 655 р. Ortalama online fiyat * : 655 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

vaginorm-09 Vaginorm-S, vajinal dysbacteriosis tedavisi ve asit-baz ortamının normal göstergelerinin restorasyonu için bir ilaçtır. Araç nispeten yüksek maliyete rağmen, genital bölge hastalıkları olan kadınlar arasında popülerdir.

PH'ı optimum değerlere indiren yüksek konsantrasyonda askorbik asit sayesinde mükemmel terapötik etki elde edilir.

İlacın farmakolojik etkisi, patojenik anaerobik bakterilerin büyümesini baskılamak ve mikrofloranın doğal dengesini düzeltmektir.

Bu özellikle, bağışıklık (lokal dahil) zayıflatıldığında ve patojenlerin aktivitesine dayanamadığında, güçlü antibiyotiklerin yanı sıra geçmişteki bulaşıcı hastalıkların tedavisi için de geçerlidir.

Kompozisyon ve serbest bırakma formu

avuç içi boyutunda tablet İlaç 250 mg askorbik asit içerir. Bu dozaj vajinanın pH'ını etkili bir şekilde etkilemek ve zararlı organizmaları yok etmek için yeterlidir. "Vaginorm-S" sadece bir dozaj formunda mevcuttur - vajinal tabletler, sarı veya beyaz, kokusuz (paket başına 6 parça).

Ne zaman tayin edilir?

"Vaginorm-S", anaerobik bakterilerin aktivitesinin neden olduğu mikroflora ihlali içeren herhangi bir hastalık için kullanılabilir. Kullanım endikasyonları şunlardır:

 • vajinit;
 • bakteriyel vajinoz;
 • mikrofloranın ihlali;
 • vajinal ortamın pH'ı arttı.

Nasıl başvurulur?

Ambalaj ve Blister Vaginorm-S yardımı ile tedavinin süresi 6 gündür, yani bir paket gerekli tedaviyi tamamlamak için yeterlidir. Tabletlerin tanıtımı için prosedür en iyi şekilde, akşamları (yatmadan hemen önce) yapılır - bu, istenen etkiyi hemen elde eder. Bir prosedür için 1 tablet gereklidir.

İlaçları kullanmadan önce, cinsel organların hijyenik tuvaletini yapmalı, sonra dizlerinizi yere yatırıp bükmelisiniz. Tablet vajinaya mümkün olduğunca derinlemesine yerleştirilmelidir. Girişten yaklaşık 20-40 dakika kadar uzanmalıdır. Gerekirse, tableti su ile nemlendirin.

Uyarı! İntravajinal uygulama prosedüründen önce, tırnakların kısa kesildiğinden emin olmak gerekir - bu, vajina ve mukoza zarlarının duvarlarında yaralanmayı önleyecektir.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki kısıtlamalar varsa "Vaginorm-S" kullanılamaz:

 • çocuk yaşı (cinsel aktivitenin başlangıcından önce);
 • askorbik asit ve türevlerine alerjisi;
 • bileşen tahammülsüzlüğü;
 • vulvovajinal kandidiyazis.

Hamilelik ve emzirme

Gerekirse, ilaç doğal pH seviyesini geri getirmek, disbiyozu ortadan kaldırmak veya önlemek veya vajinal mikroflorayı geri getirmek için herhangi bir gebelik döneminde kullanılabilir. Lokal kullanımda Vaginorm-S, fetüse nüfuz etmez ve genel kan dolaşımına girmez.

Laktasyon ayrıca ilacı almak için bir kontrendikasyon değildir.

Yan etkileri

reklâm Bazı durumlarda, haplar, tedavi sürecini durdurduktan sonra uzaklaşan lokal alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Tedavinin olumsuz etkileri şunlardır:

 • vulva dokularının şişmesi;
 • dış genital organların kızarıklığı;
 • yanma ve kaşıntı;
 • vajinal sekresyonda bir artış.

Bu önemli! Bu fenomenlerin herhangi birinin görünümü, zayıflamış yerel bağışıklığın arka planında ikincil bir enfeksiyon belirtisi olabileceğinden, bir doktora danışılmasını gerektirir.

aşırı doz

Önerilen dozu aşan durumlar sabit değildir.

Farmakokinetik

Topikal olarak uygulandığında, askorbik asit pratik olarak absorbe edilmez ve plazmada önemsiz konsantrasyonlarda bulunur. Aktif maddenin metabolitleri idrarla dışarı atılır.

Özel talimatlar

blister portre Menstrüasyon veya minör kanamanın görünümü (örneğin, servikal erozyon ile) tedavinin kesilmesini gerektirmez.

Vaginorm-S mantarları yok etmez, bu nedenle mantar enfeksiyonları durumunda kullanımı etkisiz olacaktır.

Tedavi süresi boyunca idrar ve kanla ilgili klinik çalışmaların yürütülmesi ertelenmelidir, çünkü askorbik asit bazı maddelerin ve bileşiklerin göstergelerinin belirlenmesini etkiler, örneğin:

 • bilirubin;
 • glükoz;
 • transaminazlar;
 • laktat dehidrogenaz.

depolama

İlaç, üretim tarihinden itibaren 25 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta 3 yıldan fazla saklanmamalıdır.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Kronik vajinit ile birkaç yıldır ıstırap çekiyorum, ki bu hoş olmayan bir koku, kaşıntı ve tahriş ile bolca salgılanıyor. Bir keresinde, ben teşhis edilene kadar 4 klinikte muayene oldum. Şimdi kendimi Vaginorm-S hapları ile koruyorum. İlk nüks belirtileri ortaya çıktıktan hemen sonra onları almaya başladım. Etki etkileyicidir: 2-3 gün boyunca kaşıntı tamamen kaybolur ve taburcu miktarı yaklaşık 4-5 gün normalleşir. Memnun oldum ve kesinlikle bir alternatif aramaya niyetim yok. Anna, 31, Togliatti

Ergenlikten ağır deşarjdan şikayetçi. O zamanlar, 20 yaşına gelene kadar bir şekilde buna dikkat etmedim ve bir çocuğun doğumu hakkında düşünmedim. Tam bir muayeneye tabi tutuldu, daha sonra bir karar geçildi - muhtemelen kronik tipte vajinal dysbacteriosis. Jinekolog sadece bir ilaç reçete - Vaginorm-S. Zaten seçimin ikinci gününde durdu. Böyle bir etki beklemiyordum. Şimdi, benzer bir sorunla karşılaşırsam, hangi araçları alacağımı bilirim. Ekaterina, 22 yaşındayım, Petrozavodsk

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.