Viru Merz

analogları

  • viru-Mertz-1 tromantadin

Diğer antiviral ve adaptojenler

fiyat

Satılık bulunmamaktadır. Son sabit fiyat - 412 p.

Kullanım talimatları

Talimatların arka planına karşı tüp Viru Merz, harici kullanım için anti-aferik bir antiviral ajandır.

İlaç, virüs Varcelle-Zoster ve herpes virüs enfeksiyonu tip 1, 2 ve 4'e karşı terapötik aktivite sergiler.

Sadece dudaklarındaki soğuk algınlığına, genital uçuklara ve zonalara karşı koy.

Dikkat çekici olan, virüslerin ilaç bileşenlerine direnç geliştirmemesidir. İlaç, viral ajanların hücresel yapılara nüfuz etme sürecini önemli ölçüde yavaşlatır.

Viru-Mertz jelin ilk harici kullanımından sonra, herpes virüs enfeksiyonlarının klinik semptomlarında belirgin bir azalma görülür: ağrı semptomları, yanma, kaşıntı.

Son derece etkili ilaç iyileşmesi nedeniyle çok erken geliyor. Viru-Mertz jeli patolojik sürecin en başında (ilk 2-3 saatte) uygulanırsa, bulaşıcı sürecin sonraki yayılımı önlenebilir.

Kabul için endikasyonlar

Yakın çekim tüpü İlaç, ilk ve ikinci tiplerin herpes virüsleri tarafından kışkırtılan patolojik süreçlerin ilk aşamalarında kullanılmak üzere tavsiye edilir. Genel olarak, jelin kullanımı için endikasyonlar, aşağıdaki gibi patolojilere indirgenir:

  • Herpesvirüs tip 1'in neden olduğu deride oluşan inflamatuar lezyonlar - dudaklar, yüz, burun üzerindeki karakteristik yaralar;
  • Herpes tip 2'deki patolojik viral inflamasyonlar - genital bölgede mukoza zarında ve deride hasar;
  • Virüs Varcelle-zoster - herpes zoster neden olduğu enfeksiyonun ilk klinik belirtileri.

Son yıllarda, moluscum contagiosumlu hastalarda Viru-Mertz'in aktivitesi hakkında çok fazla araştırma yapılmıştır. Sonuç olarak, uzmanlar, aletin bu virüse karşı terapötik etkinliğe sahip olduğu sonucuna varmışlardır ve tedaviden sonra herhangi bir nüksetme veya ilaç direnci vakası bulunmamaktadır.

Dozaj ve kullanım şekli

İngilizce Jel preparatı, enfeksiyondan etkilenen bölgelere günde yaklaşık 3-5 kez uygulanır, ancak daha sık kullanım semptomların kaybolma oranı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. İlacı uygularken lezyon içine hafifçe ovuşturulmalıdır. Kullanım süresi 5 günden fazla değildir. Eğer iki günlük uygulamadan sonra iyileşme olmazsa, tedaviyi durdurmanız ve bir doktora başvurmanız gerekir.

Uzmanlar, hastalık henüz kendini göstermeye başladığında, başlangıç ​​belirtilerinin başlangıcında tedaviye başlanırsa tedavinin etkinliğinin art arda arttığına dikkat çeker. Jel kullanımının genital herpes ile enfeksiyonu önleyemediğine dikkat etmek gerekir, bu nedenle tedavi sırasında klinik belirtiler tamamen bulunmasa bile cinsel ilişkilerden kaçınmak gerekir. Göz bölgesinde ilacın kesinlikle kabul edilemez bir uygulaması.

Kontrendikasyonlar

İlacın kullanımı kontrendikedir:

  1. İlaca aşırı duyarlılık varlığında;
  2. Tromantadin veya paraben gibi ilaçların bireysel bileşenlerine karşı toleranssız.

Viru-Mertz'i herpes virüs enfeksiyonu çalışan karmaşık bir form ile kullanmak tavsiye edilmez.

Hamile kadınlarda ve emzirme döneminde kullanım

viru-Mertz-2 Hemşirelik ve hamile kadınlar üzerindeki etkisi tam olarak araştırılmamıştır, bu nedenle uzmanlar, emzirme döneminde ve hamilelik sırasında kadınların tedavisinde jelin kullanılmasını önermemektedir. Özellikle istisnai durumlarda, ilaç hamile hastalara reçete edilir, ancak ancak anneye beklenen fayda çocuğun olası tehdidinden daha yüksek ise.

Aşırı doz olasılığı

Üretici aşırı dozda veri sağlamıyordu. İlaç etkileşimlerinin varyantları hakkında bilgi yoktur.

Yan etkileri

Viru-Mertz jelin kullanımı nedeniyle, nadir durumlarda alerjik reaksiyon mümkündür ve hatta daha az sıklıkta - deride kızarma, kaşıntı hissi, yanma hissi ve gözle görülür ağrı ile birlikte kontakt dermatit.

Kompozisyon, ilacın farmakokinetiği

viru-Mertz-5 İlacın ana aktif maddesi, tromandin hidroklorürdür. Ek olarak, bileşim sorbitol, laktoz monohidrat, gietelloza ve sorbik asit, metil parahidroksibenzoat ve arıtılmış su gibi adjuvanlar içerir. Dışarıdan, ilaç sarımsı, kahverengimsi bir ton veya renksiz bir şeffaf jel madde gibi görünüyor.

Farmakokinetik özelliklere gelince, ilaç uygulamadan hemen sonra emilir. Kan ve idrarda kullanıldıktan sonra, aktif madde tespit edilmez.

diğer

İlaç üretimden sonra 3 yıllık bir süre için saklanır. Tüp açılırsa, jelin 6 aylık bir süre içinde kullanılması gerekir. Depolama, çocukların ulaşamayacağı yerlerde, + 25 ° С'dan yüksek olmayan sıcaklık koşullarında yapılmalıdır. İlaç reçete olmadan serbest bırakılır.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Soğuk mevsimde dudakta ağrıyor ya da burnumun altında. Doğal olarak, fenomen oldukça tatsızdır. Birçok şeyi denedim, ancak Viru Merz'i satın alana kadar tek bir ilaç ihtiyacımı karşılamıyordu. Kız kardeşi bana sürekli olarak böyle bir sorunla uğraşan ve onun için bir doktor tavsiyesinde bulundu. Aldım, akşam üç kez bulaşmış. Sabahta kızarıklık ve kaşınmanın azalmaya başladığını fark ettim ve olması gereken kabarcıklar görünmedi. İki gün tedaviden sonra, dudakta soğuk yoktu. Harika ilaç. Natalia, Samara

Küçük bir genital ülser vardı, doktor genital herpes teşhisi koydu ve en etkili ilaç olarak Viru Merz'i önerdi. Satın alındı, antandı. Birkaç dakika içinde kaşıntı yatıştı ve yanma hissi azaldı. Ertesi gün, yara belirgin şekilde daha küçük hale geldi. Genelde hastalığımı iyileştirdim. İlaç hızla yardımcı oldu, bu yüzden kötü bir şey söyleyemem. Jel bir dezavantaja sahip olmasına rağmen - biraz maliyeti vardır, ancak etkilidir. Vladimir, Moskova

Dudaktaki uçuklar benim en sık rastlanan problemim ve öğretmen olarak çalıştığım için hızlı bir şekilde yardımcı olacak bir araca ihtiyacım var. Son zamanlarda Viru-Mertz jeli denedim, semptomlar ortaya çıktığında ilacı hemen aldım, bu yüzden ağrının başlamasını önlemeyi başardım. İlaçtan çok memnun kaldım. Şimdi her zaman stokta kalsın. Araç ucuz olmasa da yardımcı olur. Elena, Ufa

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.