Bütün erkekler pamukçuk hakkında bilgi istedi, ama sormaktan korkuyorlardı.

Mahçup adam Soru: Erkeklerde inguinal mantar gebe kalmayı etkiliyor mu?

Cevap: Erkek kandidiyazı, gebe kalma olasılığını doğrudan etkilemez, çünkü sperm kalitesini etkilemez. Ancak bu onun tedavisinin gerçekleştirilemeyeceği anlamına gelmez, çünkü hastalık cinsel ilişki sırasında ağrı ve rahatsızlık oluşumunu kışkırttığı için, ilişkilerin sayısı keskin bir şekilde azalır. Buna göre, gebe kalma olasılığı azalır. Bununla birlikte, mantarların etkinliği ve bunların çokluğu, üreme sisteminin iltihaplanmasına neden olabilir ve seminal sıvının dışarı akışının ihlaline neden olabilir.

Soru: Sünnet ameliyatından sonra, pamukçuk ile sözleşme riski hala devam ediyor mu?

Cevap: Sünnet sonrası korneada epitel, kurumuş ve mikro çatlaklarla kaplanmış, eski mukoz membranın yerinde oluşmuştur. Bu gibi durumlarda, mikroflora (normal ve patojenik) kararsız gelişir, bu nedenle kandidiyaz ile hasta olma olasılığı kalır.

Soru: Evde erkeklerde pamukçuk nasıl tedavi edilir?

Cevap: Eğer bir sebepten ötürü en yakın klinikte bir dermatoloğa gitme şansınız yoksa , Flucostat , Nystatin , Ketoconazole gibi antifungal ilaçları deneyin - bu ilaçlar tablet ve krem ​​şeklinde mevcuttur. Popüler tarifleri deneyebilirsiniz, ancak terapötik bir etki vermediklerini veya etkisinin çok zayıf olduğunu anlamalısınız.

Soru: Eğer partnerin bir pamukçuk varsa, korunmasız cinsel ilişkiden sonra bana görünecek mi?

Cevap: Bu soru kesin olarak cevaplanamaz. Candida mantarları partnerinizden partnerinize geçebilir ve bunun tersi de, ancak bağışıklığınız zor zamanlarda geçiyorsa, herhangi bir destabilize edici ilaç (antibiyotik veya glukoz kılıfı) alıyorsanız veya diyabetiniz varsa.

Aynı partneriyle seks yapan erkek aile üyeleri nadiren pamukçuk ile enfekte olurlar. Gerçek şu ki, düzenli ortakların yakın temasıyla "kendi" ve "yabancı" mikroorganizmalar arasında bir çarpışma yoktur. Yeni partnerler temas ettiğinde, suşlar birbirleriyle kavga eder ve eğer patojenler kazanırsa, kandidiyaz ile enfeksiyon meydana gelir.

sebze meyve-397512 S: Pamukçuk ile sevişebilir miyim?

Cevap: Ürologlar tavsiye etmemektedir, ancak yasaklamamaktadır. Ancak, cinsel ilişki sırasında, penis mukozasının mikrotravmasının meydana geldiği ve bu, erkek kandidiyazın şiddetli ve uzun süreli seyrinde olduğu düşünülmelidir. Ancak, kandidiyazis tedavisi sırasında, bir ortağa enfekte olmamak için bir prezervatif kullanmak gereklidir. Seks yasağı, ancak enfeksiyonun idrar organlarına yayılması durumunda uygulanır.

Soru: Kandidiyazdaki idrar yolundaki beyaz sıvı akıntısı normal midir?

Cevap: kandidiyazis deşarjının karakteristik rengi beyaz, akıntının kıvamı cheesy. Gonore ve klamidyada (sarı veya yeşilimsi bir ton ile beyaz akıntı) benzer deşarjlar görülür ve hatta eklerin iltihaplanmasını da gösterebilir. Tavsiye için danışmalı.

Soru: Süt ürünleri, bira, alkol pamukçuk sırasında çözülüyor mu?

Cevap: tabu süt ürünleri sadece süt, süt ürünleri, bağırsak biyosenozu normalize, tabureler üzerinde değil, hoş karşılanır. Bira, bağırsaklarda fermantasyonu teşvik eden bir üründür, bu nedenle bu içecek, kvas ve şarap, diyetten geçici olarak dışarıda tutulmalıdır. Karaciğer ve diğer alkolü aşırı yüklemeye gerek yoktur, çünkü antifungal ilaçların alınması zaten çok zordur.

Pamukçuk'un ilk belirtileri göründüğünde, panik yapmayın ve durumunuzu partnerinizden veya doktorunuzdan gizlemeyin. Bu hastalığın utangaç buna değmez. Bir ürolog ziyareti, erkek sağlığı için bir kurtuluş olabilir.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.